Prima Aprilis 2015!

3
749

Lotto Budimex PZSzach

Zapewne czytelnicy szybko domyślili się, że cała ta historyjka jest tylko żartem primaaprilisowym. Świetny występ Maćka Klekowskiego w Lotto Mistrzostwach Polski stał się inspiracją do „wyprodukowania” tej całkowicie wymyślonej historii. Maćkowi gratulujemy medalu, normy arcymistrzowskiej i dziękujemy za ogromne emocje, których wszystkim nam dostarczył. A my widzimy się za rok…

Kto by pomyślał, że Maciek Klekowski będzie prowadził w finale LOTTO Mistrzostw Polski? Że Mariola Woźniak – debiutantka – będzie czwarta w turnieju Budimexu? Nawet tak doświadczonemu arcymistrzowi, jakim jest wiceprezes PZSzach do spraw sportowych Włodzimierz Schmidt nie przeszło to przez głowę.

Zarzad PZSzach

Dlatego zaraz po VIII rundzie poprosił on Prezesa Delegę o zwołanie nadzwyczajnego zebrania Zarządu PZSzach z udziałem kilku zaproszonych gości. Po raz pierwszy odbyło się ono przez popularny komunikator Skype. A w agendzie był tylko jeden punkt:

1. Zmiany w formule Mistrzostw Polski w szachach. 

Najpierw Prezes Schmidt zreferował sytuację w rozgrywkach wskazując na słabą formę etatowych reprezentantów Polski i podkreślając bardzo dobry start zaplecza – Pioruna, Tomczaka, a w szczególności Klekowskiego.

Maciej klekowski

W odpowiedzi Prezes Delega powiedział, że „to bardzo dobrze, że odświeżymy kadrę.

Głos zabrał także lider polskich szachów Radek Wojtaszek – specjalnie poproszony o komentarz do tej sytuacji.

Radek

Konkurencja nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Maciek Klekowski gra wspaniałe szachy i mimo niskiego rankingu i małego doświadczenia może w tym turnieju dać lekcję szachów każdemu z nas – kadrowiczów. To tylko potwierdza teorię, że rankingi nie grają.

Trzeba coś z tym zrobić.” – podsumował Prezes Schmidt.

Ale co? Macie jakieś pomysły?” – zapytal Prezes Delega.

Nie możemy pozwolić, aby zawodnik z rankingiem 2400 nazywany został Mistrzem Polski. Akademickim, to czemu nie? Ale to nie to samo.” – pojawił się głos z sali.

glos z sali

Cała nadzieja w Dudzie. Tylko on może go powstrzymać.” – odpowiedziało echo.

Duda

Ale Maciek gra najlepiej ze wszystkich uczestników LOTTO Mistrzostw Polski. Nie przegrał żadnej partii, a dziś rozgromił Świercza. Jak tak zagra na DME, to będzie szansa na medal.” – skomentował to spokojnie Prezes Schmidt.

Do medalu droga daleka. Nie jest otrzaskany w grze z czołówką światową. Jakby tak choć z raz ograł Carlsena, czy Caruanę, to można by pogadać. ” – rozważał Prezes Delega.

To go otrzaskajmy. Mamy jeszcze pół roku czasu. Coś trzeba wymyślić. Wdrożymy specjalny plan rozwoju.” – zaproponował trener Kadry Narodowej Bartosz Soćko.

Długo jeszcze debatowano, co tu zrobić, aż wreszcie Prezes Schmidt zaproponował:

debata

Jeżeli Maciek ma zagrać w drużynie, a za rok na Indywidualnych Mistrzostwach Europy, to musi udowodnić, że naprawdę jest najlepszy w Polsce. Jeżeli wygra, to zaraz po jutrzejszej rundzie zrobimy mu mecz z Radkiem Wojtaszkiem o miano Prawdziwego Mistrza Polski. Jak ogra Radka, to nikt mu nie podskoczy!

Prawdziwy Mistrz

Jak to? Przecież mamy regulamin!” – zawołał Bogdan Jeżak.

regulamin

Tak, ale ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.” – odpowiedział Maciek Cybulski. „Dla kibiców to będzie nie lada gratka!

Robert Kempiński

Może i gratka, ale jest jeszcze Robert Kempiński, który jutro będzie miał ELO 2653. I do tego ma awans do Pucharu Świata. Jest obecnie drugim szachistą w Polsce.” – zauważył wiceprezes ds. międzynarodowych Adam Dzwonkowski.

Lista IV 2015

A to i Mateusz Bartel też jedzie do Baku. Dlaczego mamy go pomijać?” – słusznie przypomniał wiceprezes ds. sportu powszechnego Jan Kusina.

No tak, to zrobimy jutro czwórmecz szachów szybkich. I poznamy zwycięzcę.” – podsumował Schmidt.

A co z Piorunem? To jest jedyny podwójny arcymistrz, jakiego mamy. I do tego Mistrz Świata w solvingu!” – zapytał Piotr Murdzia.

Piorun już uderzył kilku zawodników. Nic nie musi udowadniać.” – oceniła Anna Mrozińska.

Kacper

A Jacek Tomczak? Chyba o nim zapomnieliście? W partii z Dudą miał wygraną. A to nie byle jaki przeciwnik!” – zawołali poznańscy kibice.

Jemu ściany pomagają, więc się nie liczy.” – odpowiedzieli wspólnie kibice Legii Warszawa, Lecha Poznań, Lechii GdańskRakowa Częstochowa.

Jacek Tomczak

Ja ufunduję nagrody. Bartel to przecież Polonista. Najwyżej piłkarze Miedzi Legnica pobieduję ze dwa mecze.” – odezwał się niespodziewanie podwójny laureat Hetmana Andrzej Dadełło.

Andrzej Dade³³o - Przewodnicz¹cy Rady Nadzorczej DSA FOT. LUKASZ GIZA

Wisła pany! Trzymamy sztamę z Częstochową!”  – krzyknęli kibice Wisły Kraków.

Wisla

A co w takim razie ze mną? Grałam na Pucharze Świata i nie byłam w stanie przyjechać do Poznania, ale teraz jestem wypoczęta.” – zapytała Monika Soćko.

To zagrasz z Zawadzką. W tym turnieju się nudzi, więc niech się sprawdzi.” – zaproponował Krzysztof Góra.

Zawadzka Socko

Zawadzka Zawadzką, ale nie zapominajcie o Oliwce Kiołbasie, która zdobyła 8,5 z 9 na Mistrzostwach Polski do lat 18, a ma ich dopiero 14 i na nowej liście ma 2223 i jest 15 wśród kobiet.” – słusznie przypomniał Wiceprezes ds. młodzieżowych Andrzej Modzelan.

SONY DSC

To mają grać we trzy?” – spytał Andrzej Matusiak.

Cztery, nie trzy – bo jeszcze jest moja żona. Przecież zdobyła jedyny medal dla Polski na Olimpiadzie w Tromso! A nie gra w Poznaniu, bo nie dostała urlopu!” – zawołał Mateusz Bartel, który wdzwonił się zawołany przez Bartosza.

Marta bartel2

Niech Wam będzie!” – podsumował Prezes Schmidt – „Obrady uważam za zamknięte. Panie Cybulski, proszę jutro zmienić ceremonię zakończenia, gdyż wcześniej odbędą się dwa dodatkowe turnieje. Co to dla nas, przecież w Chorzowie dwa lata temu były takie dogrywki i jakoś przeżyliśmy… Panie Turlej – pan mu pomoże! A, i nie zapomnijcie o Tazbirze i Heberli – ktoś musi zabawiać kibiców!

Chorzow 2013

A kto będzie sędziował?” – zapytał Olek Sokólski.

No jak to kto? – Ty!” – odpowiedział Maciek Cybulski – „Przecież ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora!

interpretacja

Za rok i tak wygram ja i Alina.” – zamknął dyskusję Radek Wojtaszek

Radek Alina

No nic

3 KOMENTARZE

  1. Wydaje się, że to prima aprilis 😉 ale artykuł ma datę: 31.03.2015. Myślę, że prima aprilis, ale pośpieszyliście się coś, troszkę… 😉 dobre

Comments are closed.