Wakacje z Szachami

0
428

Jak co roku, w sierpniu odbywa się obóz szachowy organizowany przez Polski Związek Szachowy, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, „Wakacje z szachami„.

Fot. Lena Skrzypczak

W tym roku ponad 150 dzieci z całego kraju oraz goście z Ukrainy – beneficjenci akcji „Szachiści grają dla Polonii” spotkali się w gościnnych Puławach, gdzie oprócz nauki gry w szachy z takimi znakomitymi trenerami jak IM Jacek Bielczyk, mieli okazję poznać okolicę tego uroczego miasta, a także uczestniczyć w nieprzewidzianych wcześniej atrakcjach, jakim był Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej z udziałem jednej z najlepszych polskich drużyn Azoty Puławy.

Fot. Lena Skrzypczak

Obóz odbywa się w historycznym kompleksie przy LO im. Ks. A.J. Czartoryskiego, którego gwiazdą jest kompleks sportowy składający się z kilku boisk do różnych dyscyplin sportowych, z których ulubionymi przez szachistów są piłka nożna oraz tenis stołowy. Dzieci praktycznie z niego nie schodzą, a jeżeli już to ze względu na inne atrakcje, jak wycieczki, czy wyjście do aquaparku.

Fot. Lena Skrzypczak

W trakcie pobytu odbywa się Olimpiada Kolonijna, a nawet konkurs czystości, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem kontroli, które przeprowadzane są przez organy nadzorujące tego typu imprezy.

Fot. Lena Skrzypczak

Niestety, Ci którzy marzyli o spokoju podczas tego wyjazdu pomylili się. Intensywne zajęcia przeplatane szachowymi powodują, że już ok. 21:00 większość uczestników śpi i regeneruje organizm przed kolejnym dniem.

Fot. Lena Skrzypczak

Druga połowa to już poważne rozgrywki, czyli coroczny turniej szachowy, w którym można zdobyć lub podwyższyć kategorię.

Fot. Lena Skrzypczak

Zielone Puławy poradziły sobie, póki co, z szachistami i dostarczyły wiele pozytywnych wrażeń obozowiczom. A niebieskie czapeczki na długo zostaną zapamiętane przez puławian.

Fot. Lena Skrzypczak

Więcej informacji można znaleźć na stronie obozu, a zdjęcia w galerii Leny Skrzypczak.