W Toruniu grano u Dziekana!

0
497

48 miłośników królewskiej gry stanęło na starcie II Otwartego Turnieju o Puchar Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, który odbył się 4 grudnia 2011 r. w Toruniu w ramach akcji „Szachiści grają dla Polonii„.

Zawody rozegrano na dystansie 9 rund, z tempem 15 minut na zawodnika. Puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundował Dziekan WMiI, natomiast o dobrą kondycję grających zadbała firma Toruń-Pacific Sp. z o.o., dostarczając słodkie przekąski. W wyniku rozgrywek, przebiegających w miłej atmosferze, okazały puchar trafił do rąk Kacpra Drozdowskiego, który zdobył 8 pkt, wygrywając zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów do lat 18. II miejsce z wynikiem 7.5 pkt zajął Kamil Marchlewicz, a III lokatę (7 pkt) Paweł Jaroch. Najlepszą kobietą okazała się Anna Majka, najlepszym juniorem do lat 12 Konrad Drozdowski, a najlepszym studentem UMK Paweł Kulczyk.

Uzupełnieniem był turniej solvingowy, w którym zmierzyło się 18 zawodników. W nim również najlepszy był Kacper Drozdowski, który jako jedyny wykazał się 100% skutecznością.