Udane zawody w Toruniu

0
499

50 miłośnik ów królewskiej gry wzięło udział 1 grudnia 2012 r. w III rundzie Otwartego Turnieju Szachowego w cyklu Grand Prix Torunia 2013.

Była to runda specjalna, która odbyła się w ramach akcji „Szachiści grają dla Polonii„. Miejscem zmagań szachowych był położony na toruńskim Rynku Staromiejskim „Dom Harcerza„, w którym funkcjonuje Ognisko Pracy Pozaszkolnej (OPP). Odbywają się tam m.in. codzienne zajęcia szachowe, które od 14 lat prowadzi trener Paweł Pawłowski. W październiku 10-lecie istnienia obchodził natomiast założony przez pana Pawła klub szachowy UKS OPP Toruń.

Zawody rozegrano na dystansie 7 rund, z tempem 15 minut na zawodnika. Zgodnie z regulaminem Grand Prix osobno rywalizowały dzieci do lat 15, a osobno młodzież i dorośli. Pani Dyrektor OPP ufundowała nagrody rzeczowe, dzięki czemu całość wpisowego mogła zostać przekazana na rzecz akcji „Szachiści grają dla Polonii„. Miłą niespodziankę sprawiła dzieciom firma Toruń-Pacific Sp. z o.o., dostarczając obfitą porcję batoników własnej produkcji.

W wyniku rozgrywek, przebiegających w bardzo miłej atmosferze, tryumfowali: w grupie dzieci Michał Moszczyński z wynikiem 6.5 pkt, wyprzedzając Adama Kopaczewskiego (6.5 pkt) i Mateusza Jaskulskiego (5.0 pkt), a w grupie młodzieży i dorosłych Janusz Tarczykowski z wynikiem 6.0 pkt przed Jerzym Jabłońskim (5.0 pkt) i Markiem Lewandowskim (5.0) pkt. Wśród dzieci najlepszą dziewczynką okazała się Nina Wiśniewska (4.0 pkt). Wśród młodzieży i dorosłych obsada była w 100% męska, a najlepszym juniorem w tej stawce został Konrad Drozdowski (4.5 pkt).

Szczegółowe rezultaty:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_4475/final_standings&7.html

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_4935/final_standings&7.html

Zdjęcia: Winicjusz Drozdowski