Turniej w Legnicy na zakończenie akcji „Szachiści grają dla Polonii”

0
530

 

Do rozegranego 17 grudnia 2011 roku urnieju mikołajkowego organizowanego przez UKS Ogniwo  i  akcji  „Szachiści grają dla Polonii”  w Legnicy włączyło się  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci , prezydent Legnicy pan Tadeusz Krzakowski , Szkolne Schronisko Młodzieżowe oraz legnicka firma „Alex”. 

Prezes TPD  p. Kazimierz Pleśniak odczytał list pani prezydentowej Komorowskiej do dzieci  uczestników turnieju szachowego i  akcji ogólnopolskiej „Szachiści dla Polonii”.

Dzieci powitał też przedstawiciel pana prezydenta pan Henryk Zdanowicz UM Legnicy z wydziału sportu.

W turnieju wzięło udział 29 dzieci w wieku od 6 do 12 lat podzielone na dwie grupy wiekowe do lat 7 i do lat 12.  Do stołów z szachownicami zasiadły dzieci zaczynające dopiero przygodę z szachami i dzieci mające już za sobą kilkuletnie poznawanie sportu szachowego.

 Dzieci z uśmiechami na twarzy z radością i jednocześnie szachową powagą grały w szachy.

 

A dziecięcą grę szachową utrwalali zawodowi fotoreporterzy z lokalnych gazet i wydawnictw Lca.pl , Gazeta Legnicka i Legniczanin.pl na  których to stronach internetowych można  obejrzeć galerie foto z naszego turnieju i akcji .

 Turniejową grupę do lat 12 wygrał Płóciennik Jakub z Legnicy gromadząc 6 pkt.  drugie miejsce zajął Mendel Przemysław z Przemkowa z 5 punktami a trzecie Rowgiejsza Olaf z Legnicy mając 4,5 pkt.

 

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła zaledwie 9-letnia Elena Lascar z Legnicy, która dzielnie stawiała czoła starszym kolegom gromadząc  4,5 pkt. 

 Grupę młodszą do lat 7 wygrał Dołharz Jakub gromadząc 6 pkt. przed Kacprem Kozubal i Rowgiejszą Jerzym , którzy mieli po 5,5 pkt.  Najlepszą dziewczynką okazała się Szachniewicz Weronika z 5 punktami

 

Na zakończenie imprezy wkroczył Mikołaj z prezentami i obdarował wszystkie dzieci dyplomami, podarunkami, nagrodami a najlepszych pucharami.   

Całą akcję organizowaną przez PZSzach  „Szachiści grają dla Polonii” oraz nasz turniej Mikołajkowy potraktowaliśmy jako podarowanie podwójnego uśmiechu i radości dla naszych polskich dzieci. Z jednej strony dla tych uczestniczących w dzisiejszym turnieju szachowym a z drugiej dla dzieci , które przyjadą w przyszłym roku do Polski na wakacje.

 Kierownik i sędzia turnieju Prezes UKS Ogniwo Legnica Henryk Balkiewicz

 Link do strony z galeria zdjęć  w gazecie lokalnej Lca.pl  i Legniczanin