Turniej im. Unii Lubelskiej 2017.

1
690

IX edycja EUROPEJSKIEGO FESTIWALU SZACHOWEGO „LUBLIN – 2017”, pod patronatem Prezydenta miasta Lublin Pana KRZYSZTOFA ŻUKA . Festiwal ujęty jest w programie obchodów 700-lecia m. Lublin. Patronat medialny objęły TVP3 Lublin, Radio Lublin, Kurier Lubelski oraz Nowy Tydzień.

Fot. Organizatorzy

IX Międzynarodowy Arcymistrzowski Turniej Szachowy im. Unii Lubelskiej zbliża się do półmetka. Ciekawy zestaw zawodników, młodość i doświadczenie sprawiają że każda partia grana jest do wyczerpania możliwości.

W zawodach mamy okazję oglądać 6 zawodników reprezentujących Polskę oraz 4 zagranicznych. Ze szczególnym zainteresowaniem będziemy kibicować najmłodszym w stawce Igorowi Janikowi i Łukaszowi Jarmule, którzy walczą o tytuły międzynarodowe.

Organizatorem Festiwalu jest Lubelski Klub Szachowy z prezesem Zbigniewem PYDA i niestrudzonym dyrektorem festiwalu od samego początku Tadeuszem SOBIESZKIEM. Sędzią głównym jest dr Wojciech KRZYŻANOWSKI FIDE Arbiter, zastępcą sędziego Magdalena MĄKA – POLKOWSKA FIDE Arbiter natomiast obsługą informatyczną zajmuje się Piotr POLKOWSKI sędzia klasy państwowej

W w skład festiwalu wchodzą także inne imprezy takie jak      IX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY im. JANA ZUKERTORTA – I wicemistrza świata urodzonego w Lublinie z udziałem kilkudziesięciu zawodników z kraju i zagranicy w dniach 20-25.06.2017r. W ramach tego turnieju będą rozgrywane MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW GRAND PRIX 2017.

     VIII OGÓLNOMIEJSKI TURNIEJ SZACHOWY DZIELNIC m. LUBLINA – finał w dniu 03.06.2017r z udziałem około 100 uczestników wyłonionych w 14 turniejach dzielnicowych (kwiecień – czerwiec 2017) z udziałem kilkuset grających (w większości dzieci i młodzieży szkolnej) w szachy.

Transmisja

Wyniki końcowe:

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona zawodów.

1 KOMENTARZ

  1. Dziuba bezkonkurencyjny, ale podziwiam postawę seniora turnieju, słynnego Olega Romaniszyna, który zdobył drugie miejsce. 🙂

Comments are closed.