Gibraltar -Cheparinov zwycięża po dogrywce.

0
342

Ledwie zakończył się turniej w Wijk Aan Zee, a już rozpoczyna się kolejna „kultowa” impreza szachowa – turniej w Gibraltarze. Skład mamy w nim z roku na rok coraz bardziej znakomity, w tym aż 9 zawodników z rankingiem powyżej 2700 pkt ELO.

W XII edycji turnieju sponsorowanego przez firmę Tradewise występuje ponad 60 arcymistrzów, a tylko w turnieju mistrzowskim mamy 244 zawodników. Listę otwierają Michael Adams, Maxime Vachier-Lagrave oraz Vasilij Ivanchuk. Najwyżej notowanymi paniami są rywalki Dudy i Wojtaszka z Wijk Aan Zee Xue Zhao oraz Anna Muzychuk. Na pewno z zaciekawieniem czekać też będziemy na występ lidera szachów młodzieżowych chińczyka Wei Yi. Niestety nie zobaczymy w tym roku naszych zawodników, którzy albo grali w Wijk Aan Zee(Duda, Wojtaszek) albo jadą do Moskwy(Soćko, Bartel, Krasenkow, Mitoń, Dragun, Szczepkowska-Horowska) albo cieszą się z narodzin potomka(małżeństwo Gajewskich).

Zawody odbywają się w hotelu Caleta i w dniach 28 stycznia – 5 luty 2014 roku na dystansie 9 rund. I jak co roku w przypadku dzielenia pierwszego miejsca zostanie rozegrana dogrywka o tytuł absolutnego zwycięzcy. A do wygrania jest 20.000 funtów.

Oficjalna strona turnieju.