SGdP – Turniej w Suwałkach

0
362

Komunikat Organizacyjny Rodzinnego Turnieju Mikołajkowego w Suwałkach

„O puchar Prezesa Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej”

 

organizowanego w ramach projektu „Szachiści grają dla Polonii”, w którym zebrane środki finansowe przeznaczone będą na udział w „Wakacjach z Szachami 2013” polskich dzieci mieszkających na Ukrainie.

 

Przy współpracy sponsorów: Prezydenta Suwałk, Dyrektora CH „PLAZA” w Suwałkach, Prezesa Międzyzakładowej SM, właścicieli firmy „SZULC TRADING” i KSIĘGARNI „KRUK”.

 

1. Organizatorzy

Centrum Handlowe „PLAZA” w Suwałkach, Polski Związek Szachowy, UMKS „Jaćwież” w Suwałkach

 

2. Termin i miejsce rozgrywek

Zawody odbędą się w dniu 01 grudnia 2012r. (sobota) w Centrum Handlowym „PLAZA” w Suwałkach ul. Dwernickiego 10 (I piętro – kawiarnia) o godz.9:30.

 

3. Zgłoszenia

Zgłoszenia do turnieju mogą być dokonywane poprzez stronę: http://www.chessarbiter.com, do sędziego turnieju Piotra Zielińskiego na adres piotr11z@wp.pl lub na sali gry w dniu zawodów, w godz. 09:00-09:20.

4. Wpisowe

Wpisowe w wysokości 10,00 PLN. Wpisowe w całości będzie przeznaczone na niezwykle szczytny cel, tj. na realizację projektu „Szachiści grają dla Polonii” – organizację wakacyjnego obozu szachowego dla polskich dzieci z Ukrainy.

 

5. Przepisy, system i tempo gry

Obowiązują aktualne Przepisy Gry FIDE, z uwzględnieniem artykułów dostosowanych do szachów szybkich. Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosić będzie: 15 minut dla zawodnika.

 

6. Kolejność miejsc

Decyduje suma zdobytych punktów, przy równej ilości punktów decyduje punktacja pomocnicza w kolejności: 1.Buchholz średni, 2.Buchholz, 3.Liczba zwycięstw, 4.Progress.

 

7. Nagrody

Ze względu na charytatywny charakter zawodów nie przewiduje się nagród pieniężnych. Zwycięzca otrzyma Puchar Prezesa Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Suwałkach, a najlepsza dziewczynka i chłopiec do lat 11 (urodzeni w roku 2001 i młodsi) uzyskają prawo do gry w turnieju w Senacie RP.

Organizator zapewnia upominki dla wszystkich grających do ostatniej 7 rundy i uczestniczących w zakończeniu turnieju, zaplanowanym na godz. 14:00.

 

8. Uwagi końcowe

Wszystkie osoby niepełnoletnie powinny przebywać na turnieju pod opieką osób pełnoletnich.

OSTATECZNA INTERPRETACJA KOMUNIKATU NALEŻY DO ORGANIZATORÓW.