SGdP – Tomaszów Lubelski.

0
885

Z2

Już po raz czwarty rozegrano w Tomaszowie turniej szachowy w ramach akcji „Szachiści grają dla Polonii 2015”. Organizatorem trzech z nich był UKS Gim Dwójka. 6 grudnia 2015 roku areną zmagań na 64 polach była sala narad w starostwie powiatowym. Na starcie stanęło 53 szachistów z UKS Gim Dwójka, w większości uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, przybyli też zawodnicy z Ukrainy. Zawody rozegrano w trzech grupach: dziewczęta oraz chłopcy ze szkół podstawowych i open seniorów. Dodatkowo przeprowadzono klasyfikację młodzików urodzonych w 2006 r.  i młodszych.

Z1

W grupie open zwyciężył Marcin Molenda (Jastrzębie-Zdrój) przed Andreyem Matvieychukiem (Novoyavorovsk) i Szymonem Łuczką (UKS Gim Dwójka). W klasyfikacji seniorek pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Bębnik, wyprzedzając Dominikę Borek i Gabrielę Niedorys (wszystkie UKS Gim Dwójka).

W klasyfikacji chłopców ze szkół podstawowych zwycięstwo odniósł Adrian Michalski, wyprzedzając Norberta Bukałę (obaj UKS Gim Dwójka) i Zakhara Maksymyshyna (Novoyavorovsk). W grupie młodzików (rocznik 2006 i młodsi) zwyciężył Zakhar Maksymyshyn (Novoyavorovsk) przed Pawłem Gromkiem i Janem Krupą (obaj UKS Gim Dwójka).

Z3

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Solomija Kazjuk (Rawa Ruska) przed Justyną Łukasiewicz i Karoliną Niedorys (obie UKS Gim Dwójka). W grupie najmłodszych dziewcząt zwyciężyła Solomija Kazjuk (Rawa Ruska) przed Karoliną Niedorys i Julią Kijko (obie UKS Gim Dwójka).

Słodyczami nagrodzono najmłodszych uczestników turnieju: Otylię Węgrzyn i Maksyma Dubnevucza (Rawa Ruska).

Pierwszych trzech zawodników w każdej grupie otrzymało puchary, wśród najmłodszych medale. Natomiast wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.

Główne nagrody, jakimi będzie  udział w turnieju finałowym w Sejmie lub Senacie, zdobyli: Solomija Kazjuk, Justyna Łukasiewicz, Adrian Michalski, Norbert Bukała.

Obowiązki sędziowskie pełnił Ryszard Żądło.

Z4

Tomaszowski klub już po raz trzeci organizuje taki turniej, starając się zaszczepić wśród swoich młodych zawodników ideę bezinteresownego pomagania innym. Udział w tego typu zawodach powinien być traktowany jak swego rodzaju nobilitacja.

Upominki w postaci kosmetyków, herbatek dla wszystkich uczestników zapewniła  Ewa Łukasiewicz, właścicielka Zielarni. Natomiast puchary i  medale sponsorowane były przez UKS Gim Dwójka. Słowa podziękowania należą się starostwu powiatowemu, które po raz kolejny użyczyło nieodpłatnie swoich pomieszczeń na rozegranie tak szlachetnego w swej wymowie turnieju szachowego.

Składamy wszystkim szachistom, którzy włączyli się do akcji „Szachiści grają dla Polonii 2015”, serdeczne podziękowania.

Turniej był kolejną inicjatywą szachową w naszym mieście zrealizowaną przez Elżbietę i Ryszarda Żądłów, nauczycieli szachów w Szkole Podstawowej nr 2.

ezo_66