SGdP – Suwałki.

0
1233

            W niedzielę 29 listopada 2015 roku odbył się turniej szachowy z okazji XX-lecia Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Szachowego Jaćwież w Suwałkach. Zawody jednocześnie były rozgrywane w ramach akcji „Szachiści grają dla Polonii”.

XX-lecie-jacwiez-2Fot. Organizatorzy

Przed samymi zawodami została zorganizowana uroczystość, na której Pan Piotr Zieliński przedstawił historię klubu. Na uroczystości był obecny Prezydent Miasta Suwałki – Czesław Renkiewicz. Później członek zarządu UMKSz Jaćwież – Pan Grzegorz Wilczyński wręczył Honorowe Odznaki PZSzach za działalność na rzecz popularyzacji szachów Paniom Magdalenie Zielińskiej (złotą), Annie Kosakowskiej (srebrną) i Marlenie Zielińskiej (srebrną). Przyjaciele klubu oraz zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe tabliczki.

 XX-lecie-jacwiez-5Fot. Organizatorzy

            Turnie był rozgrywany w dwóch grupach – do lat 9 i powyżej. W grupie starszej wygrał faworyt zawodów Paweł Jaroch z UMKSz Jaćwież Suwałki przed zawodnikami KSz Javena Hańcza Suwałki: Michałem Wierzbickim i Kindze Wołągiewicz. W młodszej grupie wybrała Maria Pałejko (Javena) przed Pauliną Rojek i Mateuszem Milewskim (oboje Jaćwież). Osobną nagrodą dla najlepszych dzieci do lat 12 z grupy A (Kinga Wołągiewicz i Sebastian Sapiński) i B (Maria Pałejko i Mateusz Milewski) jest udział w turnieju finałowym akcji „Szachiści grają dla Polonii”.

W turnieju wzięło udział 46 osób z Suwałk, Giżycka, Sobótki i Jeleniewa. Zawody sędziowali: Anna Kosakowska i

.