Ośmiolatka zwycięża w Mińsku Mazowieckim!

0
605

W sobotę 3 grudnia w Zespole Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim odbył się tradycyjny „Turniej o Grand Prix Świętego Mikołaja”. W tym roku turniej odbył się w ramach społecznej akcji „Szachiści grają dla Polonii”, z której dochód zostanie przekazany na wypoczynek dzieci Polaków mieszkających na Litwie i Białorusi.

 

Zawody zostały podzielone na dwie grupy. Turniej A był przeznaczony dla dzieci do 12 lat, turniej B dla pozostałych. W obu grupach zawodnicy rozgrywali osiem partii tempem 15 minut plus dwie sekundy na ruch.

 

W grupie A wystartowało 50 młodych szachistów z Mazowsza. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta – aż czterech pierwszych szachistów zakończyło turniej z tym samym dorobkiem punktowym – o zwycięstwie zdecydowała punktacja pomocnicza. 

Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajęła aktualna mistrzyni Polski do 8 lat Magdalena Harazińska, wyprzedzając Polę Parol i Damiana Koseskiego. Kolejne miejsca zajęli Szymon Poziomkowski, Kosma Pacan-Milej i Mateusz Sobiepanek. Wśród dziewcząt trzecie miejsce zajęła Małgorzata Gowin. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i medale. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.

 

W grupie B wystartowało 28 zawodników. Zwycięstwo, zdobywając komplet punktów, zapewnił sobie mistrz Artur Grzelak. Wygrał on również kategorię mężczyzn, wyprzedzając Artura Suliborskiego i Sławomira Izdebskiego. Wśród kobiet triumfowała Monika Zygacka przed Aleksandrą Witan i Joanną Kozakiewicz. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, najlepsi zawodnicy medale i nagrody.

 

Turnieje były zorganizowane przez Mińskie Towarzystwo Szachowe, Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim i Zespół Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim. Zawody były współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.

 Szczegółowe wyniki dostępne sa TUTAJ i TUTAJ!