Mecze pretendentów, Lublin, ME kobiet

3
626

Dziś w Lublinie zapowiada się emocjonujący pojedynek. Na przeciwko siebie usiądą Sergei Zigalko i Alexei Shirov. Pierwszy znany z polskiej ligi , młody i utalentowany zawodnik. Drugi zawodnik to gwiazda szachowa formatu światowego, bardzo doświadczony – klasa sama w sobie. Gdy jest w formie to jest nieobliczalny. Pikanterii dodaje fakt, iż Sergei gra białymi i jako jedyny prowadzi w turnieju z kompletem 2 pkt.  Prawdopodobnie będzie chciał zadowolić się remisem, jakiś klasyczny klincz. Czy przeciwnika też zadowala podział punktu. Moim zdaniem nie. Mam nadzieję że znowu zobaczymy „Ogień na szachownicy”.

Ogólnie jak już pisałem szkoda,  że w turnieju ty nie znalazło się miejsce dla kogoś związanego z lublinem (np. aktualnego Mistrza Polski). reszta pojedynków zapowiada się niestety trochę mniej emocjonująco. Jeśli chodzi o turniej to dużym zaskoczeniem był dla mnie fakt, iż jak wszedłem na playchess oglądać partię z meczu kandydatów, to wśród wielu partii jak wybrałem zakładkę ważne, to pojawiło się pięć: te z meczu i trzy z Lublina. Duży plus za promocję turnieju.

Kontynuując wątek meczów pretendentów jestem całkowicie zaskoczony wynikiem. Niestety tak krótkie mecze mają to do siebie, iż każdy klinczuje i stara wygrać się w dogrywce co jest już loterią. Osobiście liczyłem na pojedynek Gaty KamskiegoVladimirem Kramnikiem. Zamiast niego grać będą Aleksander Grischuk z Borisem Gelfandem. Na fajerwerki bym nie liczył :(.

Przeskakując do innego tematu trzeba napomknąć iż kończą się właśnie ME Kobiet, w których startują nasze zawodniczki. Dobrze idzie wrocławiance Joli Zawadzkiej, która będzie teraz grać z młodszą z sióstr Muzychuk. Prowadzi Litwinka Cmilyte z 7,5 /10 pkt. Trzymamy kciuki za Polki!

 

3 KOMENTARZE

    • Oczywiście zjadłem myśl pisząc ten tekst. Ogólnie chodziło mi jeszcze o paru zawodników jak Grzegorz Gajewski czy Marcin Dziuba. A Mateusz też z Lublinem był związany 😛

Comments are closed.