MSJ – Paweł Teclaf z brązem. Kiołbasa i Woźniak czwarte. Ogłaza drugi w blitza.

0
236

Już dzień po Mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych rozgrywanych w Warszawie nasi najlepsi juniorzy wyruszyli na bardzo późno rozgrywane w tym roku Mistrzostwa Świata.

W tym roku zawodnicy spotykają się w położonym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Al-Ain, gdzie spędzą czas aż do 29 grudnia.

Mistrzostwa rozegrane zostaną na dystansie 11 rund. W wigilię Bożego Narodzenia odbędzie się międzynarodowa celebracja święta. W Boże Narodzenie zaplanowano dzień wolny. Rundy rozgrywane będą o godzinie 15.00 czasu miejscowego (12.00 czasu Polskiego). Poza dniem z podwójną rundą (9.00 i 16.00) oraz ostatnią rundą – 9.00.

Polskę reprezentować będzie 21 zawodników:
w grupach chłopców: Kamil Dragun, Jan Krzysztof Duda, Kacper Drozdowski, Łukasz Licznerski, Damian Lewtak, Łukasz Jarmuła, Ryszard Eggink, Mikołaj Tomczak, Tymon Czernek, Oskar Ogłaza, Arkadiusz Babiarz, Paweł Kozłowski, Paweł Teclaf;
w grupach dziewcząt: Maria Leks, Mariola Woźniak, Oliwia Kiołbasa, Ewa Harazińska, Magdalena Harazińska, Alicja ŚliwickaLaura Czernikowska, Lidia Czarnecka.
Ekipa trenerska: Marek Matlak,  Leszek Ostrowski, Maciej Nurkiewicz, Kamila Klimaszewska, Michał Smoła, Marcin Taboła.
Kierowniczką ekipy jest mama dwóch naszych reprezentantek Anna Harazińska.
W tym roku rywalizacja będzie niezwykle zacięta, gdyż do Emiratów przyjechało ponad 1800 zawodników. Wśród nich do faworytów zaliczany jest na pewno nasz młody arcymistrz Jan Krzysztof Duda, ale poza nim do walki o medale powinni się włączyć Kamil Dragun i Kacper Drozdowski, czy dwie medalistki Mistrzostw Europy Laura Czernikowska oraz Mariola Woźniak.