Mistrzostwa Polski w szachach szybkich 2017.

3
1049

zgierz-2016-logo

Ledwie rok 2017 się rozpoczął, a już mamy przed sobą pierwsze Mistrzostwa Polski. 8 stycznia w Zgierzu w Atlas Stacji Nowa Gdynia będzie można zmierzyć się o tytuł Mistrza Polski w szachach szybkich.

lodzki-zwiazek-szachowy-poziome-750x400

A jest o co grać, bo fundusz nagród to 25.000 zł, z czego wygrany zdobędzie 5.000 zł. Dlatego też lista startowa jest długa(prawie 300 zawodników i zawodniczek), a z czołówki nie ma tylko Wojtaszka(szykuje się do Wijk Aan Zee) i Świercza(studiuje w USA).

Organizatorem jest Łódzki Związek Szachowy na zlecenie PZSzach. Zawody rozegrane zostaną na dystansie 9 rund tempem 10 minut na partię + 5 sekund za każde wykonane posunięcie. I runda rozegrana zostanie o godzinie 9:30.

Czołówka listy startowej.

zgierz-2016-lista

Transmisja wideo

Transmisja

wp_20170108_16_49_04_pro

Sukcesem organizacyjnym Łódzkiego Związku Szachowego oraz arc. Bartosza Soćko zakończyły się zawody w ośrodku firmy AtlasStacja Nowa Gdynia„. W świetnych warunkach trener reprezentacji Polski zdobył 8 pkt z 9 partii pokonał lepszą punktacją pomocniczą arc. Kamila Mitonia(trenera JK Dudy) oraz – co była największą niespodzianką zawodów – Piotra Brodowskiego, który był najlepszym z zawodników z grupy 7,5punktowców„.

wp_20170108_16_50_38_pro

Najlepszą kobietą okazała się arc. Klaudia Kulon, która zdobyła 7 pkt.

zgierz-2016-wyniki

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona zawodów.

3 KOMENTARZE

  1. Całkowicie zgadzam się z uwagami Pana Romana Jankowskiego.
    P.S.
    Nie odpowiadam na Facebooku, ponieważ nie będę uczestniczył w przedsięwzięciu, w którym pod informacjami o śmierci znanych osób, czy informującymi o katastrofach widnieje zachęcający do kliknięcia hyperlink : Lubię to !

  2. Uczestników dużo, ale arcymistrzów naliczyłem 15, w tym jeden z Ukrainy. W sumie nie mam nic przeciwko graczom z zagranicy, jeśli to podnosi poziom rozgrywek. Kiedyś IA Andrzej Filipowicz nie dopuścił Aloyzasa Kveinysa do udziału w IMP w blitza (nawet poza konkursem), ale zagrał w DMP w blitza. Poziom na pewno nie najgorszy, ale widać, że nie wszyscy aktywni gracze grali, a utytułowani byli w zdecydowanej mniejszości.

Comments are closed.