Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej 2019

0
2648

W dniach 4-5 października 2019 roku odbyły się piąte jubileuszowe Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej rozgrywane pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Fot. wszystkich zdjęć Grażyna Mieszczak.

Jak co roku zawodnicy spotkali się w gościnnych progach Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w przepięknej sali im. Minister Grażyny Gęsickiej.

Zawody wsparły Ministerstwo Sportu i Turystyki, Kancelaria Premiera Rady Ministrów, Polski Holding Nieruchomości, Generalny Inspektorat Finansowy, Solvitur Ambulando oraz Polski Związek Szachowy.

W piątkowych zawodach w szachach błyskawicznych najlepszym zawodnikiem okazał się arcymistrz Jacek Gdański reprezentujący resort finansów, który zdobywając 9 punktów w 11 partiach wyprzedził o pół punktu Dariusza Sycza(Ministerstwo Obrony Narodowej) oraz Roberta Kuczyńskiego(Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Natalia Graczyk z Ministerstwa Sprawiedliwości, która zdobyła 6 pkt, a najlepszym amatorem zostali Bogusław Biernat i Katarzyna Zapert reprezentujący odpowiednio reprezentacją powiatów i gmin.

Najlepszą drużyną okazał się zespół Ministerstwa Obrony Narodowej z 23 punktami wyprzedzając tylko o pół punktu Urząd Miejski w Grudziądzu oraz o 1,5 pkt Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szczegółowe wyniki turnieju szachów błyskawicznych.

W sobotę odbyły się zawody w szachach szybkich, w których najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Mika z Urzędu Gminy w Czarnej zdobywając 8 pkt z 9 partii. Drugie miejsce zajął reprezentujący Najwyższą Izbę Kontroli Rafał Przedmojski z wynikiem 7,5 pkt, a trzecie zajął Dariusz Sycz(Ministerstwo Obrony Narodowej) z 7 pkt.

W kategorii kobiet zwyciężyła ponownie Natalia Graczyk wyprzedzając tym razem reprezentantki Narodowego Banku Polskiego Olgę Zajkowską oraz Monikę Rogulską.

Wśród amatorów zwyciężył Michał Kot z Agencji Modernizacji i Modernizacji Rolnictwa wyprzedzając Krzysztofa Pajączka reprezentującego Ministerstwo Infrastruktury oraz Andrzeja Ogórka z Instytutu Pamięci Narodowej. Wśród kobiet najlepsza okazała się Marlena Grzymkowska(Urząd miasta stołecznego Warszawy).

Najlepszą drużyną ponownie okazała się reprezentacja Ministerstwa Obrony Narodowej zdobywając 20 pkt.

Szczegółowe wyniki turnieju szachów szybkich.