Mistrzostwa Europy Juniorów 2016 – juniorzy 8-12.

0
488

MEJ 2016 logo

W dniach 18-27 sierpnia rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach, a gospodarzem będzie stolica Czech Praga. W 12 grupach zobaczymy ponad 1300 zawodników i zawodniczek, z czego z Polski przyjechało ich 78.

MEJ 2016 logo2

W młodszej grupie chłopców mamy następujących reprezentantów:

Chłopcy do lat 8

MEJ 2015 C8 lista

Ciężko upatrywać faworyta do medalu wśród naszych reprezentantów jednak najmłodsza grupa jest nieprzewidywalna i wszystko może się zdarzyć.

Transmisja.

10 miejsce Dawida Wierzbickiego, to najwyższa lokata Polaka w grupie najmłodszej. Mogło być lepiej, jednak rund VI – VIII nie wytrzymał żaden z naszych zawodników.

Szczegółowe wyniki

Chłopcy do lat 10

MEJ 2015 C10 lista

Mimo dalekiego numeru startowego kibice w Polsce bardzo liczą na Bartosza Fiszera, który ma na swoim koncie medal Mistrzostw Świata.

Transmisja

Niestety żaden z naszych reprezentantów nie zakończył turnieju w pierwszej dziesiątce, a tuż za nią znalazł się tylko Jakub Chyży.

Szczegółowe wyniki

Chłopcy do lat 12

MEJ 2015 C12 lista

W tej grupie mamy kilku silnych zawodników, ale w szczególności liczymy na Oskara Ogłazę, który na pewno ma największe doświadczenie i umiejętności, które pozwalają mu na walkę o medal.

Transmisja

Niestety nie udało się zwyciężyć w ostatniej rundzie Oskarowi Ogłazie i zakończył zawody na pechowym czwartym miejsce przegrywając medal punktacją pomocniczą. Pozostali Polacy niestety nie liczyli się w tych zawodach.

Szczegółowe wyniki

Oficjalna strona zawodów.