Mistrzostwa Europy Juniorów 2016 – juniorzy 14-18.

1
563

MEJ 2016 logo

W dniach 18-27 sierpnia rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach, a gospodarzem będzie stolica Czech Praga. W 12 grupach zobaczymy ponad 1300 zawodników i zawodniczek, z czego z Polski przyjechało ich 78.

MEJ 2016 logo2

W starszej grupie chłopców mamy następujących reprezentantów:

Chłopcy do lat 14

MEJ 2015 C14 lista

Jan Pułtorak i Paweł Teclaf, to nasi kandydaci do walki o czołowe pozycje. Obydwaj mają już spore doświadczenie turniejowe, a i umiejętności im też nie brakuje.

Transmisja.

Siódme miejsce Jana Pułtoraka można uznać za dobre, jednak zbyt duża liczba remisów nie pozwoliła mu na włączenie się do walki o medale. Dobrze wypadł też Paweł Teclaf, zajmując 9 miejsce wygrywając dwie ostatnie partie.

Szczegółowe wyniki

Chłopcy do lat 16

MEJ 2015 C16 lista

Dobrze ostatnio grający Igor Janik i Kamil Kozioł na pewno spróbują włączyć się do walki o czołowe pozycje. Mimo dalszych numerów startowych na pewno są w stanie rywalizować z wyżej notowanymi rywalami.

Transmisja

Jedyny medal – srebrny – jaki przywozi nasza reprezentacja przypadł zasłużenie Igorowi Janikowi, który bez kompleksów rywalizował z wyżej notowanymi przeciwnikami, a jego 4 zwycięstwa w ostatnich rundach robią na każdym wrażenie.

Szczegółowe wyniki

Chłopcy do lat 18

MEJ 2015 C18 lista

Posiadający najwyższy ranking w reprezentacji Łukasz Jarmuła ma okazję pokazać, że może rywalizować z europejską czołówką. Rywali ma godnych, ale szczęśliwa siódemka zobowiązuje.

Transmisja

Zwycięstwo w ostatniej rundzie dałoby Łukaszowi Jarmule złoto, jednak rozstawiony z dwójką Petrosyan anie przez chwilę mu na to nie pozwolił. W grupie 4 zawodników dzielących 2 miejsce Polak niestety był trzeci i zakończył turniej na 4 pozycji. Nieźle wypadł też Marcin Molenda, który zajął dobre dla niego 11 miejsce.

Szczegółowe wyniki

Oficjalna strona zawodów.

1 KOMENTARZ

  1. Oczywiście Paweł Jarmuła jest zdolnym szachistą młodego pokolenia, ale w obszarach około-medalowych MEJ rywalizuje tylko jego brat, Łukasz 😉 Proszę o stosowną korektę w komentarzu.

Comments are closed.