Mistrzostwa Europy Juniorów 2016 – juniorki 8-12.

0
553

MEJ 2016 logo

W dniach 18-27 sierpnia rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach, a gospodarzem będzie stolica Czech Praga. W 12 grupach zobaczymy ponad 1300 zawodników i zawodniczek, z czego z Polski przyjechało ich 78.

MEJ 2016 logo2

W młodszej grupie dziewcząt mamy następujące reprezentantki:

Dziewczęta do lat 8

MEJ 2015 D8 lista

W najmłodszej grupie mamy ciekawy zestaw zawodniczek, jednak żadna z nich nie jest jeszcze „ograna” w takich zawodach, co zresztą nie jest dziwne. Natomiast ta grupa zawsze charakteryzuje się dużą zmiennością i wieloma niespodziankami. Oby pozytywnymi z udziałem naszych zawodniczek.

Transmisja.

Najlepszą z naszych zawodniczek okazała się Klara Szczotka, która jako jedyna znalazła się w pierwszej dziesiątce. Choć po początkowej fazie turnieju wydawało się, że Wiktoria Śmietańska powalczy o medale. Niestety druga połowa zawodów już nie była tak udana.

Szczegółowe wyniki

Dziewczęta do lat 10

MEJ 2015 D10 lista

Z wysokim numerem rozstawiona jest Martyna Starosta, która na pewno jest w stanie pokusić się o walkę o medale.

Transmisja

Druga punktacja pomocnicza odebrała medal Magdalenie Pawickiej, która zrobiła, co do niej należało i wygrała w ostatniej partii. Niestety pozostałe wyniki nie poukładały się na jej korzyść, ale czwarta pozycja, to bardzo dobry wynik. Także w dziesiątce – na ósmej pozycji – „zameldowała” się Martyna Starosta, jednak porażki w 3 i 4 rundzie odebrały jej nadzieje na walkę o lepsze miejsce.

Szczegółowe wyniki

Dziewczęta do lat 12

MEJ 2015 D12 lista

Martyna Wikar jest już doświadczoną zawodniczką i możemy się spodziewać „ataku” na wysoka pozycję. Jaką osiągnie? Wszystko w jej rękach.

Transmisja

Martyna Wikar zrobiła, co do niej należało i zajęła wysokie 7 miejsce. Niestety do medalowej pozycji zabrakło jej konsekwencji w końcówce turnieju, co poskutkowało jedną porażką.

Szczegółowe wyniki

Oficjalna strona zawodów.