Mistrzostwa Europy juniorów 2016 – juniorki 14-18.

0
568

MEJ 2016 logo

W dniach 18-27 sierpnia rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach, a gospodarzem będzie stolica Czech Praga. W 12 grupach zobaczymy ponad 1300 zawodników i zawodniczek, z czego z Polski przyjechało ich 78.

MEJ 2016 logo2

W starszej grupie dziewcząt mamy następujące reprezentantki:

Dziewczęta do lat 14

MEJ 2015 D14 lista

W tej grupie będzie ciężko walczyć o medal, ale za to możemy oczekiwać, że co najmniej jedna z dziewcząt zakończy zawody w pierwszej dziesiątce.

Transmisja.

Niestety żadna z zawodniczek nie wykonała planu minimum, czyli wejścia do dziesiątki, a 12 miejsce Joanny Święch, czy 13 Honoraty Kucharskiej nie może być odbierane, jako sukces.

Szczegółowe wyniki

Dziewczęta do lat 16

MEJ 2015 D16 lista

Alicja Śliwicka jest najbardziej doświadczoną reprezentantką Polski na tych zawodach, a do tego byłą mistrzynią Europy, tak więc na pewno możemy liczyć na walkę o najwyższe cele w tym turnieju. Ale oprócz niej mamy też inne zawodniczki, które mają szansę na dobre pozycje w końcowej tabeli.

Transmisja

11 miejsce Julii Antolak, to najwyższa lokata reprezentantki Polski. Niestety zawiodła Alicja Śliwicka, która słabo wystartowała i potem już nie mogła za wiele zrobić.

Szczegółowe wyniki

Dziewczęta do lat 18

MEJ 2015 D18 lista

Anna Kubicka ma najwyższy numer startowy ze wszystkich naszych reprezentantów i już to obliguje ją do walki o medale. Ale i Agnieszka Dmochowska jest w stanie włączyć się do walki o czołowe miejsca, więc – mimo tylko trzech zawodniczek – w tej grupie może być naprawdę ciekawie.

Transmisja

Także w najstarszej grupie zdobywamy czwarta lokatę, którą wywalczyła Anna Kubicka. Mogło być lepiej, ale o końcowym wyniku zadecydowała poraża w VI rundzie.

Szczegółowe wyniki

Oficjalna strona zawodów.