Mistrzostwa Europy BiS 2016.

5
468

 

me-bis-2016-logo

W dniach 15-16(szachy szybkie) oraz 17-18(szachy błyskawiczne) grudnia rozegrane zostaną w stolicy Estonii Tallinie Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych.

Radek Wojtaszek

Turniej szachów szybkich rozegrany zostanie na dystansie 11 rund, natomiast szachów błyskawicznych składał się będzie z 13 podwójnych rund.

Jak zwykle zawody są mocno obsadzone, a gra w nim 39 zawodników z rankingiem powyżej 2600 pkt ELO w tym 9 powyżej 2700 pkt ELO. Jednym z nich jest reprezentant Polski Radek Wojtaszek. Oprócz niego zobaczymy też Mateusza Bartla oraz Kacpra Pioruna, a także grupę dziewięciu niżej notowanych graczy.

Najwyżej rozstawionym zawodnikiem turnieju jest Teimur Radjabov z rankingiem równo 2800 w szachach błyskawicznych oraz 2788 w szachach szybkich.

Transmisja szachów błyskawicznych

Wyniki końcowe

me-bis-2016-wyniki-blitz

Wyniki Polaków.

me-bis-2016-wyniki-blitz-polacy

Szczegółowe wyniki szachów błyskawicznych

Transmisja szachów szybkich

Szczegółowe wyniki szachów szybkich

Wyniki końcowe

me-bis-2016-wyniki

Wyniki Polaków.

me-bis-2016-wyniki-rapid-polacy

Oficjalna strona zawodów.

5 KOMENTARZE

  1. patrząc na nazwiska to raczej nie jest światowa czołówka,a skoro to ME,to nawet nie europejska. gdzie są rosjanie?? przysłali jakąś 3 lige… w takim towarzystwie radek ma szansę powalczyć o podium…tylko czy o to chodzi??grać z zawodnikami o rankingu 300,400 pkt mniejszym??to ma być trening i rozgrzewka przed wijk aan zee?? cos mi sie wydaje ,ze takie zawody nie pomogą osiągnąc sukcesu w holandii ,gdzie zderzy się ze scisła swiatową czołówką…

    • Nie jest tak źle z obsadą turnieju, biorąc pod uwagę udział kilku czołowych zawodników na turnieju w Londynie. Wojtaszek ma czwarty numer rankingowy (a przecież jest w czołówce światowej), Bartel ma numer 23, zaś Piorun – 29. To będzie dobre przetarcie przed mistrzostwami świata w szachach szybkich i błyskawicznych (o ile się odbędą w planowanym miejscu i terminie). Mnie niepokoi kolejny unik Dudy i Świercza przed udziałem w ważnych turniejach. Szlifowanie formy jedynie w zaciszu domowym to zły pomysł !

      • Przepraszam za nieścisłość. Dariusz Świercz gra obecnie w Meksyku (Carlos Torre Memorial), gdzie startuje m.inn. ośmiu szachistów o rankingu +2600. Dariusz ma trzeci ranking.

  2. medal u radka był blisko! przegrał z mamedowem w 9 rundzie-azer zajął 3 miejsce. gdyby nie ta wpadka ,to kto wie jaki kolor miałby polak,a tak musimy obejść sie smakiem.ale i tak nieźle. gdyby tak w wijk aan zee było 5 miejsce,to byłby sukces…

Comments are closed.