Magda Harazińska zwycięża w Kaliningradzie.

0
453
W dniach 18-20 października odbył się Puchar Aleksandry Kosteniuk, w którym wystąpiła Mistrzyni Polski do lat Magdalena Harazińska.
Aleksandra Kosteniuk – Dwunasta Mistrzyni Świata Kobiet w Szachach, propagatorka szachów szczególnie wśród dzieci, założycielka szkoły szachowej dla dzieci. Pod jej patronatem rozegrano już po raz siódmy turniej szachowy dzieci w grupach wiekowych do 6, 8 i 10 lat – 7 rund w tempie 20′ +10″.
Formuła turnieju, doskonała organizacja i atmosfera powodują, że jest to najbardziej prestiżowa impreza dla małych dzieci tego typu w Europie Środkowej, a może i na całym kontynencie.
Organizatorzy zapraszają także na własny koszt mistrzów i mistrzynie krajów Europejskich do 10 lat wraz z opiekunami. Dodatkowo cenne nagrody dla zwycięzców powodują, że Kaliningradzie odbywa się jeden z najsilniej obsadzonych turniejów w młodszych kategoriach wiekowych na Świecie.
Magdalena Harazińska i Aleksandra Kosteniuk. Może nasza młoda zawodniczka pójdzie śladami Aleksandry?W tym roku Polska była reprezentowana przez Magdalenę Harazińską, grającą w grupie do lat 10. Poza Magdą w grupie znaleźli się czołowi dziesięcioletni szachiści z Rosji, Białorusi, Litwy i Estonii. Z racji miejsca turnieju najliczniejszą grupę stanowili zawodnicy ze szkoły szachów z Kaliningradu. Wśród graczy było kilkoro finalistów zakończonych przed tygodniem Mistrzostw Europy Juniorów w Budwie. W sumie grupa do 10 lat liczyła 64 graczy, grupa do 8 lat – 58 i grupa sześciolatków – 24.
Główną nagrodą w turnieju 10-latków był komputer, a w kategorii dziewcząt korona z bursztynem ufundowana przez sponsora turnieju.
Magdalena Harazińska na najwyższym stopniu podium.
Dwudniowe zmagania turniejowe przyniosły sukces naszej zawodniczce Magdalenie Harazińskiej, która zdobyła 6,5 z 7 punktów. Dało jej to pierwsze miejsce zarówno w kategorii dziewcząt jak i open. Dodatkowo Magda zdobyła główne trofeum turnieju o Puchar Aleksandry Kosteniuk.  Gratulacje!
Doskonała organizacja turnieju i panująca atmosfera czynią to wydarzenie godnym polecenia wszystkim młodym szachistom.
źródło: www.pzszach.pl