LOTTO Partnerem Strategicznym Kadry Narodowej w Szachach.

0
385

Dokładnie w dniu 91 urodzin Polskiego Związku Szachowego miło nam jest ogłosić, że marka LOTTO, która jest tytularnym sponsorem LOTTO Mistrzostw Polski w szachach, postanowiła rozszerzyć swoją obecność wśród szachistów wyczynowych i objęła patronatem Reprezentację Polski oraz Reprezentację Polski kobiet w szachach.

Obydwie nasze drużyny będą od tej pory promować LOTTO na wszystkich oficjalnych imprezach sportowych – Indywidualnych Mistrzostwach Europy, Indywidualnych Mistrzostwach Europy kobiet, Drużynowych Mistrzostwach Świata, DrużynowychMistrzostwach Świata kobiet, Drużynowych Mistrzostwach Europy oraz Drużynowych Mistrzostwach Europy kobiet, a także podczas innych oficjalnych startów pod barwami reprezentacji narodowej naszego kraju.

Nasze panie już na Mistrzostwach Europy w Rydze

Cieszy nas, że LOTTO obdarzyło naszych najlepszych arcymistrzów i arcymistrzynie swoim zaufaniem, szczególnie, że obydwie drużyny z sukcesem rywalizują na zawodach rangi europejskiej i światowej. Dzięki tej współpracy obydwie kadry narodowe będą mogły spokojniej myśleć o rywalizacji na najważniejszych turniejach. Pula środków, jakie przeznaczał PZSzach zostanie uzupełniona o honoraria finansowe. To kolejny krok w stronę profesjonalizmu naszych najlepszych zawodników. – podkreśla Prezes PZSzach TomaszDelega.

Reprezentacyjne koszulki LOTTO prezentują się okazale z każdej strony.

Pierwszym startem w ramach współpracy są Indywidualne Mistrzostwa Europy kobiet, które dziś rozpoczęły się w stolicy Łotwy Rydze, a w których grają Monika Soćko, JolantaZawadzka oraz Karina Szczepkowska. Liczymy, że skutecznie zawalczą o medale oraz kwalifikacje do Mistrzostw Świata kobiet.

Źródło: Polski Związek Szachowy.