London Chess Classic 2016.

10
563

lcc-2016-logo2

W dniach 9-18 grudnia rozegrany zostanie ostatni turniej z cyklu Grand Chess TourLondon Chess Classic. Wystartuje w nim 10 zawodników, którzy rywalizują w tym cyklu.

lcc-2016-zawodnicy3

W klasyfikacja Grand Chess Tour prowadzi Wesley So, natomiast Magnus Carlsen nie jest klasyfikowany. Nie zagrał w nim także pretendent do tytułu Mistrza Świata Sergiej Karjakin.

gct-2016-wyniki

Transmisja

 

lcc-2016-ws

Wyniki końcowe
lcc-2016-wyniki2 lcc-2016-wyniki

Wyniki końcowe Grand Chess Tour

lcc-2016-wyniki3

Oficjalna strona zawodów.

Oprócz turnieju głównego odbywa się więcej szachowych wydarzeń. W turnieju open zagra grupa reprezentantów Polski: Daniel Sadzikowski, Anna Warakomska, Grzegorz Nasuta, Mateusz Paszewski, Michał Lercel, Adam Bukojemski, Adam Czajkowski, Patryk Stanisz oraz Tadeusz Żółtek i Ryszard Suder.

Transmisja

W

Wyniki końcowe

lcc-2016-wyniki-open

Wyniki Polaków

lcc-2016-wyniki-open-polacy

Szczegółowe wyniki.

10 KOMENTARZE

 1. bardzo silny turniej! na 10 startujacych aż 8 zawodników jest w pierwszej dziesiątce światowego rankingu. brakuje tylko carlsena i karjakina. kibicuje mojemu faworytowi aronianowi-choć pewnie do zwycięstwa pretendować będą też MVL,so i caruana. z najniższym rankingiem startuje adams-nasz wojtaszek ma tylko kilka punktów mniej…radek będzie miał okazję wykazać się za miesiąc w wijk aan zee. dobrze,ze ciągle coś sie dzieje: listopad to mecz o mś carlsen-karjakin,grudzień london chess classic,styczeń holandia i tata steel chess

  • A ja, z nieustającą naiwnością, oczekuję nadejścia czasów, gdy o planach startowych naszych czołowych szachistów będziemy mieć informacje zbliżone do innych dyscyplin sportowych ! PZSzach zapatrzył się w naszą historię – szczególnie w zasady działania słynnych „cichociemnych” i z uporem godnym lepszej sprawy ukrywa tego rodzaju informacje. Bardziej mnie dziwi milczenie naszych szachistów: czy informacje o swych planowanych startach traktują jako informacje tajne, może wstydliwe, a może taki mają nakaz od PZSzach ?

 2. topałow rozgrywa „turniej życia” i ma 1 z 7pkt,to chyba nie pierwszy raz…renciści na emeryture… ciekawe jak odnalazłby sis tu nasz wojtaszek?okaże się w przyszłym miesiącu…

  • Topałow ma 41 lat, tyle co Kramnik. Anand ma 47 lat. Nie całkiem rozumiem Pana uwagi o emerytach szachowych. Wojtaszek jest stabilną firmą, chociaż z razem z Girim cierpi na syndrom remisów (stąd nieco złośliwe nazwanie naszego szachisty Drawtaszkiem). Bardziej mnie ciekawi, co w przyszłym roku pokaże J-K Duda. Mam nadzieję, że przestanie się koncentrować na planach zdobycia MŚ do lat 20.

   • Chyba jednak Duda przestał się już koncentrować na MŚ do 20 lat, skoro w tym roku nie wziął w nich udziału.

 3. emeryci w sensie formy szachowej,dla weselina ona chyba sie skonczyła-pora zmienić wykonywany zawód 😉 myślę,że nasz jan krzysztof dałby sobie rade lepiej w tym towarzystwie-napewno urwałby wiecej niż 1 pkt z 8 partii…w kwietniu duda konczy 19 lat,wiec raczej bedzie szarpał medal mś do 20-pewnie dlatego ,że pzszach potrzebuje sukcesów,zwłaszcza w męskich szachach. odnośnie samego turnieju london chess classic,to rośnie nam chyba głowny przeciwnik dla carlsena w niedalekiej przyszłości-wesley so.niedawno w sierpniu wygrał superturniej w saint louis ,a teraz zmierza po kolejny sukces

 4. Wśród rozlicznych turniejów szachowych rozgrywanych w Londynie miał miejsce tzw. Super Rapidplay. Na dystansie 10 rund wygrała go rosyjska arcymistrzyni, Walentyna Gunina, posiadająca 33. ranking startowy. Uzyskała 9 pkt (ponad 2800 ELO) i pozostawiła za sobą pięćdziesięciu męskich arcymistrzów ! W mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych tez wygrali Rosjanie. Wspominam o tym, aby przypomnieć, że Rosja jest nadal potęgą szachową i może należałoby zatrudnić rosyjskich trenerów dla poprawy kondycji tej dyscypliny w naszym kraju (kilka naszych szachowych jaskółek wiosny nie czyni). Tylko, czy w obecnej atmosferze politycznej jest to możliwe ?

 5. przeszkodą to są raczej pieniądze,a nie polityka. rosyjscy trenerzy pracują na całym świecie i polityka im nie przeszkadza. to raczej pzszach albo nie potrafi załatwic funduszy ,albo zwyczajnie zgredzi,bo rosyjscy fachowcy wysoko się cenią i prawidłowo. przykładowo: gdyby zatrudnić jakiegos tuza rosyjskiego,takiego dajmy na to bariejewa czy innego rublewskiego,a ten by zażądał pensji ,powiedzmy,5 tys euro,to kto mu zapłaci-jak tyle wynosi pensja całego zarządu pzszach…?? zasada jest prosta: nie ma kasy-nie ma trenerów i sekundantów-nie ma wyników.oczywiscie są wyjątki(matlak i kadra kobiet),ale u panów to nie wypali,zwłaszcza w rozgrywkach indywidualnych. ani wojtaszek ani duda ani piorun ani zaden ich nastepca nie bedzie sie liczył w walce o MŚ,jeśli nie pójdą za tym poważne pieniądze…chyba ,że trafi sie nam geniusz na miarę fischera i w pojedynke zdobędzie szachowy olimp,ale jak wiemy nawet jemu pomagała machina rzadowa usa i on musiał mieć wsparcie z kraju…

Comments are closed.