List do Silnego Szachisty: opodatkowanie nagród zagranicznych

2
461

Szanowny Szachisto,

Na pewno wiesz, że dzisiaj (poniedziałek, 30 kwietnia) upływa termin do złożenia rocznej deklaracji PIT. Odnoszę jednak wrażenie, że nie zawsze wiesz, co do niej wpisać. Z myślą o Tobie napisałem trzy artykuły, które mogą ułatwić zadanie. Na razie zająłem się wyłącznie opodatkowaniem nagród, jakie wygrywasz w turniejach – polskich i zagranicznych.

Najnowszy artykuł został opublikowany dzisiaj. Dotyczy on opodatkowania nagród zagranicznych. Pisząc o tej sprawie, nie wspomniałem, że nagrody są całkowicie zwolnione od podatku, jeżeli nie przekraczają równowartości 760 zł. Uznałem, że byłoby to zbyteczne, skoro pisałem o tym wcześniej. Niemniej jednak, gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości, chciałbym je rozwiać: zwolnienie dla nagród do 760 zł działa także wtedy, gdy nagroda pochodzi z zagranicy. We wcześniejszym artykule pisałem o opodatkowaniu nagród krajowych, a w artykule, który otwierał cykl, zająłem się zwolnieniem dla nagród nieprzekraczających 760 zł.

Niewykluczone, że informacje zawarte w tych tekstach nie spowodują, na razie, żadnej rewolucji w Twoich finansach. Mam jednak nadzieję, że prędzej czy później będziesz ich potrzebował. Bo życzę Ci sukcesów. Tego samego życzy Ci minister finansów i naczelnik urzędu skarbowego.

 

Z wyrazami szacunku,

Piotr Kaim

2 KOMENTARZE

  1. Link do najnowszego wpisu o nagrodach zagranicznych zły – adres kończy się na 45752, jak artykuł otwierający cykl. A artykuły fajne – pozdrawiam.

Comments are closed.