Jan-Krzysztof Duda wygrywa „The Brain. Genialny Umysł.”

1
1227

Fot. Oficjalna strona programu

To nie jest spóźniony żart prima aprilisowy, a naprawdę we wtorek 11 kwietnia 2017 o 20:05 w telewizji POLSAT mieliśmy okazję święcić trium potęgi szachowego umysłu, który pokazał nasz najzdolniejszy ciągle jeszcze junior arc. Jan-Krzysztof Duda. Był to najlepszy prezent urodzinowy dla Polskiego Związku Szachowego, który tego dnia obchodził 91 rocznice powstania.


Fot. Oficjalna strona programu

W programie „The Brain. Genialny Umysł” Janek stanął do rywalizacji z czwórką konkurentów i każdy z uczestników miał za zadanie przekonać najpierw jury w składzie Cezary Żak, Anita Sokołowska, Mariusz Podzianowski oraz dr. Mateusz Gola, a potem cała publiczność w środku, że to on w tym zestawie posiada najbardziej genialny umysł.

Fot. Oficjalna strona programu

Poziom w VI odcinku był naprawdę wysoki i każdy z rywali zasłużył na gratulacje, jednak to właśnie naszego arcymistrza publika wybrała i to ogromną większością głosów, za zwycięzcę.

Fot. Oficjalna strona programu

Miał on za zadanie w ciągu 1 minuty rozwiązać z pamięci dziesięć jednochodówek, nie znając koloru będącego na posunięciu. Niby zadanie na pozór łatwe, jednak na zobaczenie każdego zadania miał tylko chwilę, potem musiał sobie je poukładać w głowie, rozwiązać i wreszcie w atmosferze pełnej podniesionego poziomu adrenaliny, na scenie podać w prawidłowej kolejności wszystkie rozwiązania. Z danej mu minuty wykorzystał 39 sekund i pewnie rozwiązał wszystkie pozycje.

Fot. Oficjalna strona programu

W głosowaniu jury na Janka postawił Cezary Żak, natomiast w głosowaniu publiczności zdobył on 54,5% głosów i tym samym otrzymał 30.000 zł, jako nagrodę dla zwycięzcy.

Fot. Oficjalna strona programu

Po programie odbył się dość długi czat z Jankiem na profilu „The Brain. Genialny Umysł„, w którym odpowiadał na wiele pytań internautów.

Fot. Oficjalna strona programu

Cały program można obejrzeć na platformie IPLA.TV.

Podsumowanie VI odcinka.

Oficjalna strona programu.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.