II Branżowe Mistrzostwa Polski

0
2433

Po raz drugi Polski Związek Szachowy we współpracy ze stowarzyszeniem „Solvitur Ambulando” oraz przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki organizuje Branżowe Mistrzostwa Polski.

Pierwsze zawody odbywały się w zawsze gościnnym dla szachistów „Klubie Bankowca” w Warszawie i odbywały się w formule szachów błyskawicznych(wyniki), jednak od tego roku zawody dodatkowo zostały uzupełnione o turniej szachów szybkich.

Obydwa turnieje rozegrane zostaną w dniach 18-19 października 2019 roku w gościnnych progach Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w Warszawie, gdzie odbywają się także Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej(www.mpap.pzszach.pl 4-5 października 2019).

W piątkowy wieczór zawodnicy zmierzą się w turnieju szachów błyskawicznych, a w sobotę odbędą się szachy szybkie.

Do zawodów mogą zgłaszać się zawodnicy reprezentując branże, w których na codzień pracują. Preferencje mają Ci gracze, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach Polski swoich branż, które zostały zgłoszone do Polskiego Związku Szachowego.

W przypadku, gdy dana branża reprezentowana jest przez 2 lub więcej zawodników(do wyniku drużyny liczą się trzy najlepsze rezultaty), to wynik liczy się do klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski.

W turniejach można zdobyć tytuł Branżowego Mistrza Polski, Branżowego Amatorskiego Mistrza Polski(do rankingu 1600) oraz Branżowego Drużynowego Mistrza Polski, także każdy uczestnik ma realne szanse walczyć o podium w swojej kategorii.

Więcej informacji oraz regulamin zawodów można znaleźć na stronie Branżowych Mistrzostw Polski, a zgłoszenia przyjmowane są przez sędziego głównego zawodów arcymistrzynię i sędziego międzynarodowego Agnieszką Brustman (abrustman@gmail.com).

Serdecznie zapraszamy do rejestracji niezależnie, czy ktoś uczestniczył, czy nie w swoich mistrzostwach branżowych, bo zapowiada się kolejna ciekawa impreza dedykowana środowiskom branżowym.