Finał akademickich mistrzostw USA.

0
339

W weekend 25-26 marca rozegrany zostanie finał akademickich mistrzostw USA „Final Four” z udziałem czwórki najlepszych zespołów wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. 

W grupie tych zespołów jest reprezentacja Uniwersytetu w Saint Louis, której liderem jest dwukrotny mistrz świata juniorów i aktualny reprezentant Polski arc. Darek Świercz.

Faworytami są reprezentanci drużyny prowadzonej przez Susan Polgar reprezentującej uniwersytet Webstera, mająca w swoim składzie m.in. Le Quang Liema, który legitymuje się rankingiem 2720.

Oprócz tych dwóch drużyn zobaczymy jeszcze dwa zespoły z TeksasuPolitechnikę oraz Uniwersytet z tego stanu.

Transmisja

W I rundzie Darek Świercz pokonał Gila Popilskiego(2551). Drużyna z Saint Louis pokonała Uniwersytet z Dallas 2,5:1,5. W drugiej parze Uniwersytet Webster pokonał Politechnikę Teksańską 3:1.

W II rundzie Darek Świercz zremisował z Andrejem Baryshpoletsem(2578). Drużyna z Saint Louis przegrała 1:3 z Politechniką Teksańską, natomiast Uniwersytet Webster pokonał Uniwersytet z Dallas 2,5:1,5.

W III rundzie Darek Świercz zremisował z Le Quang Liemem(2712). Drużyna z Saint Louis przegrała z Webster 1,5:2,5. W drugim meczu Uniwersytet Teksański przegrał z Politechniką Teksańską 1,5:2,5.

Oficjalna strona zawodów.