Edukacja przez szachy w szkole wystartowała!

0
492

Fot. PZSzach

2 września 2013 roku był historycznym dniem w historii polskich szachów. Tym razem nie ze względu na wyczyn któregoś z naszych zawodników, czy zawodniczek, ale dlatego, że tego dnia po raz pierwszy w historii szachy zawitały do szkół w ramach oficjalnego programu wspieranego przez Ministerstwo Edukacji „Edukacja przez szachy w szkole„.

Fot. PZszach

Oficjalna inauguracja odbyła się w Warszawie, gdzie aż 72 szkoły przystąpiły do programu. Program wspierany jest przez biuro Edukacji i Sportu, a także Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń i nosi nazwę „Wars i Sawa grają w szachy„.

Fot. PZSzach

W Szkole Podstawowej nr. 210 im. Bohaterów Pawiaku  na Muranowie odbyło sie uroczyste otwarcie szachowego roku szkolnego z udziałem Prezydent M.St. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezesa PZSzach Tomasza Delegi, Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Wojciecha Bartelskiego, przedstawicieli biura Sportu i Edukacji M.St. Warszawy, Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, oraz aktualnego Mistrza Polski Bartosza Soćko. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów ogólnopolskich, obecne były największe stacje telewizyjne w kraju. Informacja o wydarzeniu dostępna jest na stronie Urzędu M.St. Warszawy.