Zurich Chess Challenge – Caruana zwycięża, dzień podstawek

0
202

Vishi Anand gra dalej. Po udanych startach w Wijk Aan Zee oraz Baden Baden teraz zagra w Zurychu, gdzie nie tak dawno drugie miejsce zajął Mateusz Bartel.

W czteroosobowym turnieju, oprócz Mistrza Świata zobaczymy Vladimira Kramnika, Fabiano Caruanę oraz Borysa Gelfanda. Towarzystwo doborowe, a wynik partii z Kramnikiem może mieć znaczenie psychologiczne, gdyż Rosjanin jest jednym z głównych faworytów zbliżającego się nieuchronnie najważniejszego turnieju XXI wieku – Turnieju Kandydatów.

Pierwsza runda zostanie rozegrana w sobotę 23 lutego o godzinie 15:00. Druga i trzecia runda odbędą się o tej samej godzinie w dniach 24 i 25 luty. 26 lutego jest dniem wolnym, a następne trzy dni to drugie koło, którego dwie pierwsze partie zaczną się o 15:00, a ostatnia runda o 13:00.  W przypadku remisu przed 40 posunięciem rozegrana zostanie dodatkowa partia szachów szybkich nie liczna do ogólnego wyniku.

Pierwszy turniej w Zurych rozegrany został w 1953 roku i był to słynny turniej kandydatów do tytułu Mistrza Świata, a zwycięzcą został Vasily Smysłow. Zagrali w nim wszyscy najważniejsi szachiści na świecie z wyjątkiem aktualnego wtedy Mistrza Świata Mikhaila Botvinnika.