Yazici rezygnuje

1
135

W dniu dzisiejszym Ali Nihat Yazici podał się do dymisji i nie jest już wiceprezydentem FIDE.

Stało się to zaraz po opublikowaniu przez portal www.ChessVibes.com artykułu poświęconego jego stanowisku w sprawie niedopuszczenia sędziów z siedmiu federacji do uczestniczenia w szachowej olimpiadzie w Stambule.

GM Suat Atalik

W swoim stanowisku ani przez chwilę nie poczuł się odpowiedzialny za powstałą sytuację i uważa, że miał prawo podjąć taką decyzję. Yazici uważa, że za cała sprawą stoi Garry Kasparov i to na jego „zlecenieECU, Rosyjska Federacja Szachowa, ACP  oraz najlepszy szachista Turecki arcymistrz Suat Atalik, zdyskwalifikowany za odmowę (bardzo ciekawy list otwarty) podpisania zobowiązania do uzyskiwania zgody macierzystej federacji na każdorazowy wyjazd za granicę Turcji, rozpoczęli atak na jego osobę.

Silvio Danailov

Oskarża on także szefa ECU Sylvio Danailova o nieuprawniony transfer 100.000 Euro przeznaczonych na projekt „Szachy w szkołach” prostu do fundacji G. Kasparova.

To jest głupia polityczna gra Garry’ego Kasparova.  On próbuje przedstawić siebie jako potencjalnego kandydata na prezydenta FIDE i uważa on, że należy zburzyć tą instytucję, aby wybudować się na jej ruinach. Daliśmy silny sygnał do szachowego środowiska, że taki nieetyczne postępowanie powinno zostać powstrzymane.” – powiedział Yazici.

No comments…

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.ChessVibes.com.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.