Wrzesień też nie najlepszy…

3
213

 

O tym, że lipiec był słaby już pisałem. Licząc na rozegranie się naszej czołówki w wakacje spodziewałem się trochę lepszej sytuacji na liście wrześniowej. Niestety przeliczyłem się.

Jak widać wydostanie się z „chlewika arcymistrzowskiego” (dla tych co nie wiedzą – ranking 2600-2650, czyli słaby arcymistrz) jest bardzo trudne. O tyle mnie to martwi, że właśnie do niego wchodzi Darek Świercz i chyba jedyna dla niego szansa, to szybko zrobić 2650-70 i z niego uciec, tak, jak to zrobił Radek Wojtaszek.

No i Radek jest jednym z jaśniejszych punktów, na liście wrześniowej. Świetny wynik w Paks z powrotem pozwolił mu powrócić do klubu „2700+” i miejmy nadzieję, że teraz rozpocznie już marsz do pierwszej 15 (2750+), która to „rozdaje karty” w naszej dyscyplinie.

Na drugie miejsce wrócił Bartosz Soćko, ale nic w tym miłego, bo tylko dlatego, że Kamil Mitoń(teraz trzeci) miał słaby turniej na lidze w Hiszpanii.

Czy wreszcie Mateusz Bartel pokusi się o opuszczenie „chlewika„? Życzę mu tego, bo jest jednym z tych kilku, których na to stać. Zarobione 15 oczek daje mu miejsce tuż za „podium”.

Dalej nie ma o czym gadać. Chlewik, chlewik i jeszcze raz chlewik

… do którego puka już nasz Mistrz Świata Darek Świercz. Oby był w nim, jak najkrócej. Teraz czeka go ciężki okres przebijania się przez zawodników z „chlewika” i raczej będzie to trudniejsze, niż zdobycie MŚ do lat 20. Darek jest jednak tym zawodnikiem, którego na to stać, więc dajmy mu 3-5 list i zobaczymy. Do tematu wrócimy w okolicach listy styczniowej i zobaczymy, gdzie Darek jest. Na razie jeszcze go w „chlewiku” nie ma.

U pań też nic ciekawego. Monika Soćko ciągle walczy o klub „2500+„. I ciągle jest tuż, tuż… Iweta Rajlich wróciła „do życia” i zaczyna się powoli rozkręcać. Ale widać po jej partiach, że to jeszcze nie to. Asia Majdan-Gajewska nie gra, natomiast Karina Szczepkowska-Horowska byłaby jasniejszym światełkiem, gdyby nie przeplatające się sukcesy z porażkami. Ale trzeba jej oddać wygranie Memoriału K. Hołuj-Radzikowskiej.  Jola Zawadzka chyba szybko będzie chciała o wakacjach zapomnieć, a dalej plaża…

U juniorów oczywiście należy zauważyć postęp Darka Świercza (niektórzy zapominają, że on jest jeszcze juniorem), stagnację Kamila Draguna oraz świetne wyniki 13-letniego Jana Krzysztofa Dudy, który zarobił 94 pkt i jest to najwiekszy wzrost w naszej szerokiej(TOP 100) czołówce. U dziewcząt Ania Iwanow ściga się z Olą Lach, ale obydwie jeszcze muszą ciężko pracować, aby zostały zauważone.

——————————————————————————–

Pod kreską

Wakacje w naszym serwisie okazały się interesujace. Miesiąc w miesiąc bijemy rekordy oglądalności i zamknęliśmy je rekordowymi ponad 3500 unikalnych czytelników. Po raz pierwszy pokonaliśmy 1000 wejść dziennie podczas pierwszej partii II rundy Pucharu Świata, który był relacjonowany „na żywo” przez Mateusza Bartla. Druga partia już była we wrześniu… Udało nam się dodać Forum do naszego serwisu. Także zintegrowaliśmy nasz serwis z blogiem „Wojtaszek Comarch Team„.  Planujemy jeszcze nowe funkcje w najbliższej przyszłości.

Na Facebook-u też rośniemy, lecz tempo nie jest zadowalające. Coś pewnie trzeba będzie wymyśleć, aby zainteresować ten serwis społecznościowy.

Z ciekawostek:

1. Na nasz serwis wchodzą osoby, korzystające z przeszukiwarek. Niby nic dziwnego, ale jak ktoś wpisuje:

a)  ”alkoholizm w szachach„ 

b) ”blackjack

c) „carlsen magnus blog

d) „czy kobiety i mężczyżni powinni dostać tyle samo pieniędzy

e) „jak dogadać się z trudnym szefem

f) „najlepsi gracze kokos” – czy ktoś nie wie, co to jest „Klub Kokosa„?

i trafia na nasz serwis, to raz się cieszę, raz płaczę, raz dziwię, a raz śmieję.

 

3 KOMENTARZE

    • Dobre pytanie, na które nie znam odpowiedzi. Arcymistrz 2500 w latach ’80 to był ktoś, a mistrz mędzynarodowy z 2400 to był zawodnik, którego chciało się widywac na turniejach…
      Dziś jest trochę inaczej…

Comments are closed.