Wojtaszek ponownie w Masters w Wijk Aan Zee.

2
778

tsc-2017-logo

Dwunastkę uczestników turnieju „Masters” ogłosili organizatorzy najsłynniejszego na świecie turnieju kołowego „Tata Steel Chess” rozgrywanego w drugiej połowie stycznia w holenderskim miasteczku Wijk Aan Zee.

tsc-2017-logo3

Zapewne bohaterami będą Magnus Carlsen oraz Sergey Karjakin, którzy już będą po zapowiadającym się pasjonująco meczu o tytuł Mistrza Świata. Ale nie tylko ich pojedynki będą przykuwać uwagę, gdyż zobaczymy też jednego z ulubionych superarcymistrzów świata Levona Aroniana, czy reprezentującego amerykański szachowy „Dream TeamWesleya So.

wojtaszek-carlsen

Jednak w Polsce będziemy kibicować Radkowi Wojtaszkowi, który po raz drugi zmierzy się ze światową czołówką. Poprzedni występ co prawda nie był zbyt udany, jednak jego zwycięstwa nad Carlsenem i Caruaną zostały zauważone w kraju i na świecie. Czy teraz stać go na powalczenie o czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej?

tsc-2017-logo2

Gospodarzy reprezentować będą Anish Giri oraz Loek Van Wely, natomiast kraj głównego sponsora Pentala Harikrishna oraz Basharan Adhiban. Najmłodszym zawodnikiem turnieju jest chińska gwiazda Yi Wei, a drugim reprezentantem Rosji Ian Nepomniachtchi. Stawkę uzupełnia najlepszy na świecie zawodnik do lat 20 Węgier Richard Rapport.

Dwójka pozostałych zawodników oraz skład turnieju „Challengers” podane zostaną w grudniu. Jedno z tych dwóch miejsc przyznane zostanie przez ACP – Stowarzyszenie Szachistów Profesjonalnych.

Nowe!

Trzynastym zawodnikiem turnieju „Masters” będzie arcymistrz z Ukrainy Paweł Eljanov. Pojawił się też skład turnieju „Challengers„.

tsc-2017-challengers

Jedna z rund rozgrywana będzie na stadionie Feyenoord-u Rotterdam, a inna w Filharmonii w Haarlemie.

Oficjalna strona zawodów.

2 KOMENTARZE

  1. A to ciekawe. W grupie Masters zagra GM Adhiban, Baskaran IND 2689, natomiast w grupie Challangers zapisany jest GM Baskaran, Adhiban IND 2653 !?
    Sprawdziłem, jest tylko jeden hinduski GM o takiej kombinacji imienia i nazwiska, a obie grupy grają o tej samej godzinie.

Comments are closed.