„Wojtaszek COMARCH CRACOVIA Team” stał się faktem.

1
221

No i stało się. Radek wreszcie powołał swój zespół. Chyba nie było w nim niespodzianek. Trójka najbardziej utytułowanych polskich juniorów. Zabrakło tylko Kamila Draguna, ale on w tym roku stawia na szkołę, bo właśnie zaczyna liceum. Cała grupa jest za to wyjątkowa. I to nie tylko ze względu na swoje umiejętności szachowe, ale także osobowościowe. Każde z nich może spokojnie być wzorem dla innych dzieci. I o to w tym programie też chodzi. Ktoś musi wyznaczać standardy. A jak nie my-szachiści, to kto?

Za to wśród sztabu trenerskiego niespodzianki. Tak jak Artur Jakubiec po udanych doświadczeniach z Radkiem i Darkiem nie jest chyba niespodzianką, tak reszta członków to nowinki. Grzesiek Gajewski głównie jako sekundant Radka oraz główny „spec” od wykorzystania technologii informatycznych w szachach, ale poza tym tytan pracy. Bartosz Soćko – znany zawodnik klubu „Orzeł” Baniocha 🙂 – nie jest chyba wielką niespodzianką, gdyż już od jakiegoś czasu otwarcie mówił, ze zamierza poważnie zainwestować w rozwój kariery trenerskiej. No i Kamil Mitoń, którego trochę kopią jest Jan Krzysztof Duda. Gdyby w czasach juniorskich Kamila Comarch zainteresował się szachami, to dziś Wojtaszków byłoby dwóch. Wszyscy Ci zawodnicy, obecnie aktywni, świadomie zdecydowali się pójść tą drogą.

Czy doczekamy się trenerów, którzy potrafią „wygenerować” zawodników elity światowej? Czas pokaże. Nie zmienia to faktu, że dalej będziemy korzystać z dorobku poprzedników, których warsztat pracy na pewno się przyda „młodym”.

Projekt rusza z kopyta. Przed nami pierwsze starty i zobaczymy, czy stworzenie tak doborowego „klubu” doda młodzieży skrzydeł. Wszyscy patrzą na Darka Świercza, który już w sierpniu startuje w MŚ do lat 20, a gdzie na pewno będzie zaliczany do grona faworytów.

Szczegóły można znaleźć na stronie PZSzach. I polecamy fan page’a „Wojtaszek COMARCH CRACOVIA Team” na Facebook-u. Będzie chyba też relacja na kanale PZSzach na youtube.com, bo Michał cały czas kręcił.

Jak ktoś nagrał dziś Radka w Superstacji, to poprosimy też o wrzutkę na youtube. A w niedzielę w „Kawa, czy herbata” będzie Kamil Mitoń i niespodzianka – mam nadzieję, że przyszła członkini WCCT.

 

————————————————————-

Pod kreską

Dziś krótko, bo krótki jest wpis.

Tendencja wzrostowa oglądalności utrzymuje się. I z tego się cieszymy. Oby przełożyła się na blogowiczów oraz fanów na Facebook-u.

 

1 KOMENTARZ

  1. ciekawe czy doczekamy się w Polsce turnieju z Radkiem i zawodnikami ze ścisłej czołówki (top 16)?
    Trzeba go w koncu zestawic z naprawdę najlepszymi, bo to że umie punktowac z 2600 to po turnieju na Węgrzech już wiemy, a czy taki wynik rankingowy zrobił by przeciwko np. Kamskiemu, Topałowowi, Radjabowowi, tego nie wiemy…

Comments are closed.