Cracovia rusza, jak zwykle, po świętach!

0
175

Już Alfred Hitchcock uczył nas, że aby film miał swoją dramaturgię, to powinien rozpocząć się od trzesięnia ziemi, a potem zwiększać napięcie. I tak też zacznie się XXII Międzynarodowy Festiwal Szachowy Cracovia’2011.

                              

Bo już w I rundzie kołowego turnieju arcymistrzowskiego „Comarch Cup” spotkają się Kamil Dragun z Janem Krzysztofem Dudą. Dwie największe nadzieje polskich szachów juniorskim rzadko grały ze sobą, a w „długiej” partii turniejowej to chyba nawet nigdy. Ostatnio Janek „zlał” Kamila w MP w szachach szybkich i błyskawicznych, ale to nie to, co teraz. Juz jutro dowiemy się, któremu z nich bliżej do Darka Świercza. A może i ta partia zadecyduje o wynikach tego turnieju?

                       

Drugą ciekawą partia tej rundy będzie niewątpliwie pojedynek powracajacej do grania Iwety Rajlich z jednym z głownych faworytów do zwycięstwa w tym turnieju Kacperem Piorunem, który w Krakowie zamierza zdobyć ostatnią normę arcymistrzowską. Ale Iweta nie z takim zawodnikami dawała sobie radę.

Także Marcel Kanarek będzie miał okazję sprawdzić swoje predyspozycje do tytułu arcymistrza, bo już na początek dostał jednego z nich – Petera Velicke z Czech.

W kolejnej parze młodziutki Mads Andersen zagra ze swoim duńskim kolegą klubowym Arturem Jakubcem, a Czech Lukas Cernouszek z Sergeyem Kasparovem.

                   

Święta nieubłaganie sie skończyły dla szachistów – tych, co grają w Krakowie i tych przed monitorami, którzy z zaciekawieniem będą śledzić przebieg turnieju.

Turniej Open także niezwykle silny z 6 zawodnikami powyżej 2500 ELO. Czy Wojciech Moranda pokona przeciwników? Czy Jacek Tomczak zdobędzie normę arcymistrzowską? Wszystkiego dowiemy się 4 stycznia 2012 roku na zakończenie festiwalu.

Sędzią głównym turnieju „Comarch Cup„, a jednocześnie całego Festiwalu jest arbiter miedzynarodowy Andrzej Irlik.

My zapraszamy do codziennego czytania relacji z zawodów.