W Dobrem dobrze grali dla Polonii

0
323

X Międzyszkolny Turniej Szachowy

W dniu 17.11.2012r. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Dobrem koło Mińska Mazowieckiego w ramach akcji „Szachiści grają dla Polonii” został rozegrany się X Międzyszkolny Turniej Szachowy.

W zawodach wzięło udział 90 zawodników z Jakubowa, Otwocka, Międzylesia, Pustelnika, Stanisławowa, Wesołej, Warszawy, Siedlec, Wierzbna, Węgrowa, Wiśniewa, Mińska Mazowieckiego i z Dobrego. Jako turniej towarzyszący zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Mińskiego Zrzeszenia LZS, w którym wzięło udział 16 szachistów.

W ceremonii otwarcia wzięli udział: Wójt Gminy Dobre – Krzysztof Radzio, Wojciech Rastawicki – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrem oraz działacze Mińskiego Towarzystwa Szachowego – Krzysztof Parol, Andrzej Koseski i Janusz Szymański.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund tempem 30 minut na zawodnika.

WYNIKI:

Klasyfikacja szkół podstawowych:

I miejsce – SP z Dobrego (Mateusz Sobiepanek, Kornel Rastawicki, Tomasz Świętochowski)

II miejsce – SP nr 6 z Mińska Mazowieckiego ( Jan Włodarek, Amadeusz Chomko, Janusz Kędziorek)

III miejsce – SP z Wiśniewa ( Hubert Kosieradzki, Norbert Gąsior, Piotr Wąsak)

Klasyfikacja szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej z Mińska Mazowieckiego( Damian Koseski, Paweł Dębała, Kamila Koseska)

II miejsce Gimnazjum 121 z Warszawy (Adam Mrozowski, Mateusz Szymański, Maja Margul)

III miejsce Gimnazjum z Dobrego (Piotr Zalewski, Dominik Gołoś, Kamil Michalski).

Równolegle prowadzona była klasyfikacja indywidualna zawodników.

W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych

I miejsce – Mateusz Sobiepanek z SP Dobre, zdobywając komplet punktów,

II miejsce – Pola Parol ze SP nr 5 w Mińsku Maz

III miejsce – Mateuszem Nowickim ze SP nr 5 w Mińsku Maz.

W klasyfikacji dziewcząt szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Pola Parol wyprzedzając Monikę Klimek z Otwocka i Katarzynę Zalewską z Dobrego.

W klasyfikacji indywidualnej szkół gimnazjalnych

I miejsce – Adam Mrozowski Gimnazjum 121 z Warszawy

II miejsce – Damian Koseski z Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Maz.,

III miejsce- Arkadiusz Abramowski z Gimnazjum Jana Pawła II w Mińsku Maz.

W klasyfikacji dziewcząt szkół gimnazjalnych zwyciężyła Kamila Koseska z Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Maz., wyprzedzając Maję Margul z Warszawy oraz Monikę Matejak z Dobrego.

W klasyfikacji indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce – Tomasz Sikorski LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach

II miejsce – Paweł Soszyński ZSP nr 4 w Siedlcach

III miejsce –Robert Sobiepanek ZS z Węgrowa

W Otwartych Mistrzostwach Powiatu Mińskiego Zrzeszenia LZS w Szachach wygrał Jakub Suliborski przed Robertem Brewczyńskim oraz Dariuszem Aniszewskim (wszyscy zawodnicy z MTSZ Mińsk Mazowiecki. W kategorii kobiet wygrała Kinga Pastuszko z Polonii Warszawa.

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych turniejach otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Honorowy Patronat nad X Międzyszkolnym Turniejem Szachowym objął Wójt Gminy Dobre – Krzysztof Radzio, a nad Otwartymi Mistrzostwami Powiatu Mińskiego Zrzeszenia LZS w Szachach – Starosta Miński – Antoni Tarczyński.

X Międzyszkolny Turniej Szachowy został współfinansowany z budżetu Gminy Dobre, z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz z budżetu Rady Rodziców SP Dobre. Poczęstunek zawodnikom zapewniła Piekarnia-Cukiernia Kinga Gromulska-Kosińska.

Więcej zdjęć na Facebook-owym profilu Akcji.