Turniej Niepodległości 2015.

0
823

Turniej Niepodleglosci 2015 logo

Tradycyjnie 11 listopada rozegrana zostanie kolejna edycja Turnieju Niepodległości. W Centrum Olimpijskim w Warszawie będziemy mieli okazje nie tylko zagrać w szachy szybkie, ale też zobaczyć po raz ostatni przez wyjazdem do Reykjaviku kilkoro z naszych reprezentantów.

Turniej Niepodleglosci 2015 logo2

Zawody rozegrane zostaną na dystansie IX rund tempem 10′ na zawodnika + 5” za każde posuniecie dla każdego z graczy.Do podziału zawodnicy mają kwotę 15.000 zł, z czego zwycięzca turnieju głównego dostanie 3.000 zł.

Do turnieju „A” zgłosiło się 241 zawodników, a najwyżej rozstawieni są Radek Wojtaszek(2706) i Bartosz Soćko(2704).

Czołówka listy startowej.

Turniej Niepodleglosci 2015 zawodnicy

Zawody zakończyły się triumfem kadrowiczów przygotowujących się do DME. Pierwsze miejsce podzielili Wojtaszek z Bartlem zdobywając po 8 punktów, jednak lepszą punktację pomocniczą miał nasz superarcymistrz i to on został ogłoszony zwycięzcą. Trzecie miejsce zajął prowadzący przez cały turniej Aleksander Miśta, który znowu rozegrał świetne zawody i dopiero potknął się na Wojtaszku. Ale tak naprawdę to chyba wypadł z rytmu po szybkim remisie z Kempińskim w VIII rundzie. Jak widać 7 zwycięstw pod rząd jest na razie nie do przekroczenia przez żadnego zawodnika.

Czołówka turnieju

Turniej Niepodleglosci 2015 wyniki koncowe

W turnieju kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Joanna Majdan-Gajewska, która zdobyła 6 pkt wyprzedzając lepszą punktacją dodatkową Martę Bartel oraz była Mistrzynię Polski Magdaleną Gużkowską-Nurkiewicz.

Turniej Niepodleglosci 2015 wyniki koncowe kobiet

Szczegółowe wyniki turnieju.

Oficjalna strona zawodów.