Karjakin wygrywa Turniej Kandydatów i zagra z Carlsenem.

0
454

TK 2016 logo

Już 10 marca rozpocznie się jeden z najatrakcyjniejszych dla kibiców turniejów tego roku, czyli Turniej Kandydatów do walki z Magnusem Carlsenem o tytuł Mistrza Świata. Zawody rozegrane zostaną systemem dwukołowym na dystansie 14 rund, a weźmie w nich udział 8 superarcymistrzów, którzy zakwalifikowali się na różne sposoby.

TK 2016 kandydaci

Z rankingu zakwalifikowali się Veselin Topalov oraz Anish Giri, Vishi Anand jako przegrany z meczy finałowego w 2015 roku, Hikaru Nakamura i Fabiano Caruana z Grand Prix FIDE, Sergei Karjakin i Peter Svidler z Pucharu Świata w Baku oraz Levon Aronian, który otrzymał dziką kartę. Także skład zacny, a przewidzenie, kto odniesie zwycięstwo wymaga ogromnego talentu wróżbiarskiego, co zapowiada interesujące trzy tygodnie do 30 marca. Przy okazji zawodnicy podzielą pomiędzy siebie 460.000$. Miejscem rozgrywek będzie Moskwa. Pierwsza runda rozegrana zostanie 11 marca, a ostatnia 28 marca. Ewentualna dogrywka zaplanowana jest dzień później. Dni wolne będą 14, 18, 22 i 26 marca.

TK 2016 logo2

Transmisja jest sprawa niejasną, gdyż AGON ogłosił właśnie, że zabrania jej prowadzenia przez inne strony, niż oficjalna.

Transmisja

Oficjalna strona zawodów.