Trener Kadry Michał Krasenkow o meczu

0
154

Zdjęcie pochodzi ze strony PZSzach

Trener kadry narodowej panów arc. Michał Krasenkow z zaciekawieniem będzie śledził przebieg meczu, który odbędzie się na miesiąc przez Olimpiadą. Forma Radka  jest dla niego na pewno zagadką.

Ten mecz z silnym przeciwnikiem, wyżej notowanym w klasyfikacji światowej, jest ważnym sprawdzianem dla Radka Wojtaszka po kilkumiesięcznej przerwie w grze praktycznej, a zarazem “rozgrzewką” przed Olimpiadą Szachową. Oczywiście wynik, jak w każdych zawodach sportowych, ma znaczenie, ale ważna będzie też jakość i styl gry. A dla miłośników szachów w Polsce (przede wszystkim dla poznańskiego środowiska szachowego) będzie to niestety jedyna w tym roku okazja, aby zobaczyć przy szachownicy w grze klasycznej chociażby jednego zagranicznego zawodnika z czołówki światowej. Niestety czasy polanickich superturniejów już dawno minęły. 🙁

Jeśli chodzi o ostatni komentarz, to miejmy nadzieję, że nasz arcymistrz się myli i jeszcze kogoś z superarcymistrzów w Polsce zobaczymy… W sumie mamy Międzynarodowy Rok Akiby Rubinsteina.