Szachy wg. Bransona.

0
838

Sir Richard Branson – jeden z najbardziej znanych i najbogatszych przedsiębiorców świata, którego najważniejszą firmą jest Virgin, wypowiedział się na swoim blogu na temat najlepszej, jego zdaniem, gry świata.

W związku z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, które już za kilka dni rozpoczną się w Brazylii Branson odniósł się do swoich pasji sportowych. Za swój ulubiony sport uznał kitesurfing, a zaraz za nim tenis, to jednak za najlepszą grę na świecie uważa szachy, ze względu na to, że zawierają one wiele aspektów niezbędnych w wielu sportach – taktykę, planowanie odwagę, czy podejmowanie ryzyka. A dodatkowo pozawala na stymulującą konwersację przy herbacie.

Sir Richard rozegrał w swoim życiu tysiące partii szachowych, z których każda była inna, a każdy z jego przeciwników miał unikalne podejście do strategii, które miały mu przynieść zwycięstwo. Zauważył, że wielu przedsiębiorców bardzo lubi grać w szachy.

Szachy, wg. Bransona, wymagają dokładnej oceny szans, które mogą przynieść sukces, ale także pokazują, jak szybko uczyć się na błedach.

Za największego szachistę w historii uważa XIII Mistrza Świata Garry’ego Kasparowa, który zdobył ten tytuł w wieku 22 lat. Dlatego też wspiera go w zbliżających się wyborach na Prezydenta FIDE, w których Rosjanin kandyduje.

Więcej na stronie Virgin.