Szachiści grają dla…

0
458

Dzisiaj wpis bardziej informacyjny, skierowany do działaczy-organizatorów turniejów szachowych.

Tak, jak w zeszłym roku, i w 2011 chcemy zorganizować społeczną Akcję ogólnopolską pod nazwą ?Szachiści grają dla ??. Dla kogo dowiemy się we wrześniu, gdyż jeszcze potrzebujemy trochę czasu, aby pozałatwiać sprawy związane z tą imprezą. Natomiast już teraz chciałbym zaprosić organizatorów z całej Polski o zgłaszanie chęci uczestniczenia w tej Akcji.

Tak, jak rok temu w Akcji ?Szachiści grają dla Powodzian?, także i w tym roku w weekend mikołajkowy (3-4 grudnia 2011) chcemy zorganizować masowe turnieje szachowe dla dzieci, młodzieży i tym razem też dla dorosłych, podczas których będziemy zbierać środki na rzecz zaproszenia beneficjentów Akcji na obóz szachowy ?Wakacje z szachami 2012?.

Podobnie, jak rok temu, będziemy chcieli też zorganizować imprezę finałową, na którą zaprosimy najlepszych zawodników do lat 12 z każdego turnieju.

Akcja ta jest organizowana w ten sposób, że Polski Związek Szachowy zajmuje się głównie pozyskiwaniem sponsorów centralnych dla imprezę, realizacją kampanii marketingowej oraz pewnym dofinansowaniem turniejów mikołajkowych(stosownym do pozyskanych środków od sponsorów). System i zasady organizacji poszczególnych imprez zostawiamy w gestii lokalnych działaczy, którzy najlepiej wiedzą, jak w danym środowisku tą imprezę przeprowadzić. Wstępne informacje dotyczące aplikacji do tej imprezy są dostępne na stronie PZSzach.

Rok temu uczestniczyło ponad 1000 zawodników i zawodniczek w 16 miastach, a w samą imprezę zaangażowane były najwyższe ?czynniki? w Państwie ? Pani Anna Komorowska – żona Prezydenta RP, Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, wicemarszałek Senatru Marek Ziółkowski oraz Posłowie i Senatorowie z Parlamentarnego Zespołu Szachowego. Także środowisko arcymistrzów poparło naszą imprezę.

Zapraszamy organizatorów turniejów szachowych do zgłaszania się do Akcji.