Sygnity Ekstraliga – Hetman Wasko Mistrzem Polski 2013.

0
407

Sezon szachowy trwa cały rok. Ciągle mamy okazję przyglądać się grze naszych zawodników. Wypadają różnie, jednak nie zmienia to faktu, że emocji nam dostarczają niemało.

Za nami najważniejsza impreza indywidualna, a przed nami najważniejsza drużynowa. Po raz kolejny ma ona swojego patrona i po raz kolejny jest to krajowa firma informatyczna Sygnity, w tym roku pod swoją główną marką.

W tym roku nie zobaczymy obrońcy tytułu Polonii Warszawa, która niestety przeżywa największy w swej historii kryzys finansowy. Miejmy nadzieję, że ta zasłużona drużyna podniesie się i jeszcze nie raz zaskoczy nas świetnymi wynikami.

Głównym faworytem jest więc Hetman Wasko Katowice Szopienice. Drużyna wzmocniona wicemistrzem polski i rankingową”dwójkąGrześkiem Gajewskim oraz ukraińskim członkiem klubu „2700+Alexandrem Areschenko nie ma godnego sobie rywala. Choć może Polonia Votum Wrocław z Wojtaszkiem, Świerczem, Bartlem i Zawadzką może próbować jej zagrozić. O medal na pewno też będzie walczyć Stilon Gorzów Wielkopolski posiadający bardzo rozwojowy skład z Kryvoruchko na I szachownicy oraz młodymi Piorunem, Dragunem i Kanarkiem.

Debiutuje w Sygnity Ekstralidze i to od razu na I szachownicy w drużynie Drogowca Kraków najmłodszy w Europie arcymistrz Jan Krzysztof Duda. Jak się sprawi w konfrontacji z Wojtaszkiem, Areschenko, czy Kryvoruchko? Zobaczymy. Ostatnie IME pokazały, że daje radę. Czy to wzmocnienie da utrzymanie debiutantom z Małopolski? W walce o utrzymanie będzie grało kilka drużyn, a rywalizacja będzie nie mniej zaciekła niż o tytuł Mistrza Polski.

Pełne składy i inne informacje szczegółowe dostępne są na stronie serwisu ChessArbiter.

Szczegółowe informacje o Sygnity Ekstralidze na stronie zawodów.

Kojarzenia I rundy