Sygnity Ekstraliga – Hetman Wasko Mistrzem Polski 2013.

0
97

Sezon szachowy trwa cały rok. Ciągle mamy okazję przyglądać się grze naszych zawodników. Wypadają różnie, jednak nie zmienia to faktu, że emocji nam dostarczają niemało.

Za nami najważniejsza impreza indywidualna, a przed nami najważniejsza drużynowa. Po raz kolejny ma ona swojego patrona i po raz kolejny jest to krajowa firma informatyczna Sygnity, w tym roku pod swoją główną marką.

W tym roku nie zobaczymy obrońcy tytułu Polonii Warszawa, która niestety przeżywa największy w swej historii kryzys finansowy. Miejmy nadzieję, że ta zasłużona drużyna podniesie się i jeszcze nie raz zaskoczy nas świetnymi wynikami.

Głównym faworytem jest więc Hetman Wasko Katowice Szopienice. Drużyna wzmocniona wicemistrzem polski i rankingową”dwójkąGrześkiem Gajewskim oraz ukraińskim członkiem klubu „2700+Alexandrem Areschenko nie ma godnego sobie rywala. Choć może Polonia Votum Wrocław z Wojtaszkiem, Świerczem, Bartlem i Zawadzką może próbować jej zagrozić. O medal na pewno też będzie walczyć Stilon Gorzów Wielkopolski posiadający bardzo rozwojowy skład z Kryvoruchko na I szachownicy oraz młodymi Piorunem, Dragunem i Kanarkiem.

Debiutuje w Sygnity Ekstralidze i to od razu na I szachownicy w drużynie Drogowca Kraków najmłodszy w Europie arcymistrz Jan Krzysztof Duda. Jak się sprawi w konfrontacji z Wojtaszkiem, Areschenko, czy Kryvoruchko? Zobaczymy. Ostatnie IME pokazały, że daje radę. Czy to wzmocnienie da utrzymanie debiutantom z Małopolski? W walce o utrzymanie będzie grało kilka drużyn, a rywalizacja będzie nie mniej zaciekła niż o tytuł Mistrza Polski.

Pełne składy i inne informacje szczegółowe dostępne są na stronie serwisu ChessArbiter.

Szczegółowe informacje o Sygnity Ekstralidze na stronie zawodów.

Kojarzenia I rundy