Rusza Akcja ?Szachiści grają dla Polonii?

0
474

Rozpoczęły się przygotowania do II Akcji społecznej organizowanej przez Polski Związek Szachowy wraz z działaczami z całej Polski. W tym roku Akcja odbędzie się pod tytułem „Szachiści grają dla Polonii„, a celem będzie zaproszenie na przyszłoroczny obóz „Wakacje z Szachami 2012” dzieci Polaków mieszkających na Litwie i Białorusi.

W tym roku do gry zapraszamy wszystkich miłośników naszej dyscypliny niezależnie od wieku i reprezentowanego poziomu.

Na dziś wiemy, że w głównie weekend mikołajkowy 3-4 grudnia 2011 roku (ale i nie tylko – szczegóły w zakładce „Gdzie gramy?„) zagramy w Warszawie, Mińsku Mazowieckim, Płocku, Kielcach, Starachowicach, Sandomierzu, Rybniku, Poznaniu, Koszalinie, Choszcznie, Lublinie, Wrocławiu, Legnicy, Gdańsku, Białymstoku, Suwałkach, Olsztynie, Kurzętniku, Sulechowie, Skierniewicach, Toruniu, Krakowie, Łodzi, Brzozowie i pewnie to jeszcze nie koniec listy miast, które się przyłączą. Chcemy zagrać w całym kraju  i pokazać jedność środowiska wokół szczytnego celu oraz zademonstrować popularność naszej dyscypliny.

Jak rok temu planujemy Finał Akcji na początku roku, do którego zaprosimy najlepszych zawodników do lat 12 z każdego turnieju.

Na stronie http://www.szachiscigrajadlapolonii.pl na bieżąco pojawiać się będą informacje na temat Akcji, komunikaty turniejów oraz wszelki informacje, które będą propagować tą imprezę.

Zachęcamy do udziału oraz organizowania zawodów w swoich miejscowościach.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z macierzystym Wojewódzkim Związkiem Szachowy, Joanną Majdan-Gajewską z biura PZSzach oraz Adamem Dzwonkowskim z Zarządu PZSzach.