Polki drużynowymi wicemistrzyniami Europy w szachach!

1
420

Reprezentacja Polski Kobiet zdobyła w kończących się właśnie Drużynowych Mistrzostwach Europy w szachach w Grecji srebrny medal przegrywając tylko z faworyzowaną reprezentacją Rosji. Polki powtórzyły swój wynik z greckiego(!!!) Heraklionu, gdzie w 2007 roku również zdobyły srebro. W 2005 za to Geteborgu nasze Panie pokonały wszystkie konkurentki i zdobyły Mistrzostwo Europy. Monika Soćko i Jola Zawadzka uczestniczyły we wszystkich tych turniejach!!!

Startująca z 5 numerem startowym drużyna w składzie:

1. Monika Soćko (5.5 z 9)

2. Jolanta Zawadzka (5.5 z 8) – srebrny medal na II szachownicy!

3. Joanna Majdan-Gajewska (4 z 7)

4. Karina Szczepkowska-Horowska (6 z 8) – brązowy medal na IV szachownicy!

5. Katarzyna Toma (2 z 4)

zdobyła 14 punktów meczowych przegrywając tylko z trzecią Gruzją oraz remisując z Rosją i Armenią.

Gratulacje dla drużyny, trenerów oraz wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu! Drużyna ląduje w sobotę 12.11.11 na lotnisku im. F. Chopina  Warszawie ok. godziny 12.20. Zapraszamy wszystkich fanów szachów!

 Panowie w składzie: Wojtaszek, Soćko, Bartel, Mitoń, Macieja zajęli 8 miejsce.

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje, śledziłem przebieg mistrzostw, panie grały niezwykle bojowo i uwaznie w obronie, zasłużony sukces, panowie też grali bardzo dobrze i pewnie ciut może za bardzo asekuracyjnie sam lider ale cała czołówka przeciwników budzi respekt, oby tak dalej progresja jest bardzo widoczna i poziom równy!! jeszcze raz obu ekipom GRATULACJE, a kobietom chylę czoła

Comments are closed.