Parlamentarny Zespół Szachowy naszym przyjacielem jest.

0
455

Obiecałem napisać o naszych Parlamentarzystach, więc zabieram się do roboty.

Sam byłem też zdziwiony, kiedy dowiedziałem się kiedyś, że istnieje coś takiego, jak Parlamentarny Zespół Szachowy. Na początku myślałem, że jest to po prostu grupa posłów i senatorów grających sobie w szachy, ale…

Po dłuższym śledztwie okazało się, że Parlamentarny Zespół Szachowy, to organizacja formalna w ramach struktur naszego Parlamentu.  A „Celem Zespołu jest wspieranie inicjatyw popularyzujących szachy, zwłaszcza wśród młodzieży (domyślam się, że i dzieci – przyp. AD) oraz podejmowanie działań na rzecz organizacji dużych imprez szachowy w Polsce i rozwoju środowisk szachowych„. Nie wiem, ile dyscyplin sportowych może się pochwalić takim partnerem, ale na pewno nie jest ich wiele.

A kogo mamy w tym zespole? – a proszę zajrzeć TU! Oprócz wymienionej dziesiątki (z czego Poseł Marek Skorupa jest teraz wojewodą Dolnośląskim) mamy jeszcze dwóch – Łukasza Gibałę z Krakowa oraz Jana Rzymełkę ze Śląska.

Od dłuższego już czasu współpracujemy z PZS i to z sukcesami. Najbardziej spektakularną jest akcja „Szachiści grają dla Powodzian„, która to została wsparta, oprócz PZS, przez Panią Annę Komorowską – „Panią Prezydentową” oraz Marszałka Sejmu Grzegorza Schetynę, który patronował zawodom finałowym w Senacie RP. Szczegóły można znaleźć na stronie Szachiści grają dla Powodzian. Dodatkowo działają oni w swoich okręgach przy imprezach większych i mniejszych.

Ostatnie posiedzenie odbyło się w naszej nowej siedzibie, dzień przed uroczystym otwarcie. – co można przeczytać ma stronie Związku.

Z najnowszych wiadomości, to informacja o objęciu przez PZS patronatu nad obozem „Wakacje z Szachami 2011” organizowanym przez PZSzach dla utalentowanych dzieci z rodzin, których nie stać na pełnopłatny wyjazd oraz nieodpłatnie dla dzieci z terenów „powodziowych” w ramach ww. Akcji. Obecnie rekrutację prowadzą „WOZSzachy” i mamy nadzieję, że będziemy mieć komplet.

Dodatkowo PZS objął patronat nad Mistrzostwami Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbędą się w lipcu w Warszawie.

W ostatnim(trzecim) numerze czasopisma „MAT” wprowadzona została rubryka „Wywiad z Parlamentarzystą„. Pierwszego wywiadu udzielił Przewodniczący PZS Poseł Dariusz Lipiński z Poznania. Dodatkowo uzupełniony jest ta rozmowa wideowywiadem, który dostępny jest w drugim numerze Newslettera. W ten sposób postaramy się przybliżyć wszystkich „naszych” Parlamentarzystów. A następny „w kolejce” jest człowiek wszystkim nam od lat znany i powszechnie szanowany. Ale to jest niespodzianka.

Planujemy jeszcze inne wspólne projekty, ale o nich kiedy indziej.

Następnym razem spróbuję coś napisać o Radku Wojtaszku z trochę innej strony, ale jeżeli jest jakiś inny temat do zaadresowania, to bardzo proszę. Zobaczymy, co da się zrobić.

———————————————————————————————————-

Pod kreską

Oglądalność naszego serwisu jest całkiem niezła. Mamy juz ponad 1000 unikalnych czytelników, z których ponad połowa wpada dość często i czyta. Głównie Mateusza, ale to oczywiste. Mamy też gości z zagranicy.

W międzyczasie wyłapujemy błedy i staramy się je poprawiać. Także działa już serwis chessbrains.pl na Facebook-u – całkiem prężnie. W konkursach bierze udział do kilkudziesięciu osób, co jak na noworodka jest chyba nieźle.

Bardzo będziemy zobowiązani za „kliknięcie” na „Lubię to!„, jeżeli tylko ktoś uzna, że robimy fajną robotę. Jest to jeden ze sposobów dowiedzenia się, czy warto ten serwis rozwijać.

Zachęcam też do zakładania blogów. Pionierom dziękuję i zapraszam do częstej publikacji – jak tylko pojawi się nowy wpis, to od razu robi się ruch na stronie. A o to chodzi.

I cały czas proszę o informację, co można nowego zrobić. Przypominam, że na naszej platformie można publikować partie – są odpowiednie mechanizmy, które dają funkcjonalności typowo szachowe – tym chcemy się wyróżniać.