Bartosz Soćko podbija Rygę!

0
243

W dniach 5-11 sierpnia rozgrywany jest turniej Riga Technical University Open, w którym startuje trójka Polaków – arc. Monika Soćko, arc. Bartosz Soćko oraz arc. Kamil Dragun.

Po raz trzeci szachiści spotkali się w samych centrum stolicy Łotwy, gdzie walczą o 11.000 Euro, jakie znajdują się w funduszu nagród. Turniej jest organizowany przez Politechnikę  w Rydze, klub sportowy przy Politechnice przy współpracy z Ryską Federacją Szachową oraz Łotewską Federacją Szachową.

Turniej jest kolejnym elementem przygotowań naszych reprezentantów do Drużynowych Mistrzostw Europy, a dla Kamila okazją do pokazania się na arenie międzynarodowej. Polacy lubią Łotwę – w zeszłym roku Radek Wojtaszek wygrał tu bardzo silny turniej w szachach szybkich, a już we wrześniu zobaczymy go w turnieju szachów szybkich z udziałem 16 najlepszych szachistów świata. W obydwu przypadkach udział Radka jest zasługą łotewskiego arcymistrza Alexandra Shirova.

Lista startowa(czołówka):

W I rundzie Bartosz Soćko pokonał Matissa Mustapsa(2261), Kamil Dragun Jyrki Parkkinena(2205), a Monika Soćko zremisowała z Edgarsem Stepinsem(2142).

Szczegółowe wyniki.

Strona zawodów.