MPJ w szachach szybkich

0
404

W dniach 1-3 sierpnia 2013 w olsztyńskiej hali Urania obyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich.

Jak co roku, w tej największej masowej imprezie szachowej rangi mistrzowskiej, wzięło udział ponad 700 zawodników w grupach wiekowych od lat 8 do 18.

W najmłodszej(D-8) grupie wiekowej dziewcząt wygrała zdobywając 10 pkr z 11 partii reprezentantka klubu LKSz GCKiP Czarna Laura Czernikowska wyprzedzając Emilię Hals(Hetman Pilzno)oraz Magdalenę Gaj z RzKSz Rzeszów.

W grupie ośmioletnich chłopców zwyciężył faworyt Oskar Ogłaza z UKS Rodło Opole, który zdobył 10,5 pkt i wyprzedził Filipa Łuczaka z AKSz Hetmana-Politechniki Koszalińskiej oraz Tymona Czernka z UKS Czternastka Warszawa, który podzielił trzecie miejsce z Gracjanem Grzesikiem z AKSz Hetmana-Politechniki Koszalińskiej.

Grupę D-10 wygrała Joanna Furtak z LKS Płomienia Limanowa zdobywając 8,5 pkt i wyprzedziła Magdalenę Harazińską z Viktorii Kielce oraz Patrycję Waszczuk reprezentującą Gambit Międzyrzec Podlaski.

W tej samej grupie chłopców komplet punktów zdobył Paweł Teclaf z KKS Ormuzd Kartuzy i wyprzedził Krzysztofa Szczurka(UKS przy SP8 Chrzanów) oraz Daniela Sanz Wawer z UKS Czternastka Warszawa.

Grupę D-12 wygrała Joanna Święch z LKSz GCKiP Czarna zdobywając 9 pkt, przed Agatą Dwilewicz(KSz Polonia Wrocław) oraz Zofią Frej(MUKS MDK Śródmieście Wrocław).

W grupie chłopców Mistrzem Polski został Jakub Kossakowski z MKSz-MDK Białystok z 9 pkt, przed Szymonem Gumularzem(TS Wisła Kraków) oraz oraz Janem Pułtorakiem(UKS Rodło Opole).

W grupie D-14 złoto zdobyła Anna Kubicka reprezentująca KS Carbo-Gliwice Gliwice zdobywając 9 pkt wyprzedzając Agnieszkę Dmochowską(MUKS MDK Śródmieście Wrocław) oraz Agatę Stebel(UKS Ognisko Rydułtowy).

Kategorię chłopców wygrał Igor Janik(Start Elbląg) zdobywając 10,5 pkt, który wyprzedził Mikołaja Tomczaka(MMKS Wieniawa Leszno) oraz Macieja Oleszka(KSz Polonia Warszawa).

Grupę D-16 wygrała Katarzyna Murawko(KSz. Javena Hańcza Suwałki) zdobywając 10,5 pkt, która wyprzedziła grającą grupę wyżej 13-letnią Oliwię Kiołbasę(MUKS Stoczek 45 Białystok) oraz Ewę Harazińską(KMKSz „Victoria” Kielce).

Zawody chłopców w tej kategorii wiekowej wygrał Radosław Gajek(UKS Rotmistrz Grudziądz), który zdobył również 10,5 pkt i wyprzedził Ryszarda Egginka oraz Dawida Niekrasia(UKS KSM Tęcza Kościan).

W najstarszej grupie dziewcząt D-18 zwyciężczynią okazała się mistrzyni Polski sprzed roku Ola Lach(UKS Czarny Koń Olkusz), która zdobyła 10 pkt i wyprzedziła Marię Leks(KSz Polonia Warszawa) oraz Angelikę Dziodzio(MKSz Rybnik).

Tą samą grupę wiekową wśród chłopców wygrał jedyny arcymistrz na sali Kamil Dragun(KSz Stilon Gorzów Wlkp.) z 9 pkt, przed Kacprem Drozdowskim(UKS Rotmistrz Grudziądz) oraz Bartoszem Nowickim(KSz Polonia Warszawa).

Szczegółowe wynik w poszczególnych grupach.