Monika Soćko o Anandzie i Gelfandzie

0
116

Nasza najwybitniejsza szachistka ostatnich ponad 20 lat Monika Soćko także zabrała głos w sprawie trwającego właśnie meczu.

Obaj panowie parę lat temu(dokładnie był to blitz w 2000 roku) gościli w naszym domu. Był jeszcze Alosza Szirow i paru zaprzyjaźnionych polskich szachistów, Iwcia  (Iweta Radziewicz dziś Rajlich) też była ! Było bardzo sympatycznie, graliśmy blitze, ale co ciekawe oni ze sobą grać nie chcieli.  Może już wtedy przeczuwali ze spotkają się w tak ważnym pojedynku i żaden z nich nie chciał  odkrywać przed drugim swoich sekretów :).

Tak poważnie to czeka nas niewątpliwie bardzo ciekawy pojedynek. Zapewne zawodnicy a w szczególności Gelfand (dla niego to pierwszy taki mecz w życiu!) są doskonale przygotowani.

Ja przede wszystkim skupię się na ich partiach, dla mnie wynik ma mniejsze znaczenie. Znacznie bardziej jestem ciekawa jakiego asa z rękawa wyciągnie Anand, lub co nowego wymyśli Borys.

Obstawiam, że każdy z zawodników będzie chciał drugiego czymś zaskoczyć. Może specjalnie dobranym repertuarem debiutowym lub tez jakimiś super nowinkami.

Kibicuję szachom!

Niech będzie ciekawie, niech się dużo dzieje. Niech rośnie napięcie i niech będzie dużo partii rezultatywnych – te z reguły są ciekawsze.

Jaki wynik obstawiam? Minimalne zwycięstwo Ananda.