Mistrzostwa Świata juniorów 8, 10, 12 lat 2016.

1
645

batumi-2016-logo

Juniorzy starsi już zagrali, teraz pora na kadetów. Gospodarzem będzie gruzińskie Batumi, gdzie za dwa lata zostanie rozegrana Olimpiada szachowa. Tym razem jednak zobaczymy, jak w rywalizacji w grupach najmłodszych poradzą sobie nasi reprezentanci.

batumi-2016-logo2

Nie pojechało ich za wielu, a dokładnie dziesiątka.

1 Ogłaza Oskar C12
2 Fiszer Bartosz C10
3 Borowik Wojciech C08
4 Wielgus Wojciech C08
5 Zięba Hubert C08
6 Baszczyński Gabriel C08
7 Wikar Martyna D12
8 Zarębska Lena D12
9 Pawicka Magdalena D10
10 Pastuszka Aleksandra D08

Kierownikiem ekipy jest Stanisław Dixa.

W szczególności będziemy się przyglądać Bartoszowi Fiszerowi i Oskarowi Ogłazie, którzy na pewno mają ambicje walczyć o medale. Bartosz rok temu zdobył brąz do lat 8. Jak zagra kategorię wyżej? I runda rozegrana zostanie w środe 19 października, a ostatnia jedenasta w niedzielę 30 października. Dzień wolny zaplanowano na 25 października.

Transmisja

Dziewczęta do lat 8

Dziewczęta do lat 10

Dziewczęta do lat 12

Chłopcy do lat 8

Chłopcy do lat 10

Chłopcy do lat 12

Runda I

Nasi faworycie wygrali swoje pierwsze partie, jednak wynik całej drużyny to tylko 4 zwyciestwa, dwa remisy i 4 przegrane. Nie najlepszy start, ale przed nami jeszcze 10 rund.

Runda II

Niestety już żaden z reprezentantów Polski nie ma kompletu punktów. Przegrał Fiszer, a remisem zakończył się pojedynek Ogłazy. Ten ostatni oraz Wielgus i Pawicka mają po 1,5 pkt.

Runda III

6 zwycięstw i dwa remisy oraz dwie porażki, to efekt piątkowych pojednymków naszych zawodników. Do czołówki dobili Wielgus i Pawicka, tkórzy mają po 2,5 pkt. Reszta zawodników i zawodniczke ma ich mniej.

Runda IV

Niestety porażki ponieśli nasi liderzy Wielgus i Pawicka, ale niestety także takim wynikiem zakończył się pojedynek Ogłazy. I tak najlepszą zawodniczką w ekipie jest Lena Zarębska, która ma 3 pkt i jako jedyna nie zaznała goryczy porażki.

Runda V

Kolejna runda przyniosła 6 zwycięstw, jeden remis oraz trzy porażki. Najlepsza do tej pory w naszym obozie Zarębska zremisowała, co oznacza, że ma 3,5 pkt – tak samo, jak Pawicka oraz Wielgus, którzy odegrali się za porażki w poprzedniej rundzie.

Runda VI

Kolejne zwycięstwo odniosła Pawicka i tym samm stała sie liderką naszej reprezentacji z 4,5 pkt, gdyż tak Wielgus, jak i Zarębska swoje partie przegrali. We wtorek zawodników czeka dzien przerwy, a potem pięć decydujących rundy.

Runda VII

Można by powiedzieć, że jedna porażka na całą rundę, to niezły wynik, ale niestety przegrała Magda Pawicka, która okazała się słabsza od reprezentantki Kazachstanu Kairbekovej. Mimo to dalej – razem z Martyną Wikar – jest najlepszą naszą zawodniczką.

Runda VIII

Niestety to nie był „polski dzień” w Batumi. Przegrała aż szóstka naszych reprezentantów, jednak na osłodę mamy wygraną Pawickiej, która ma jeszcze swoje szanse na grę o dobrą pozycję. Z pozostałymi zawodnikami i zwodniczkami jest trochę gorzej, ale wygranie trzech ostatnich rund mogło by pomóc. Czy ktos ma na tyle sił? Zobaczymy.

Runda IX

Po słabej rundzie z reguły przychodzi dobra. I tak też się stało w przypadku naszych reprezentantów. Wygrało ich 6, a przegrała tylko jedna osoba. Wśród zwycięzców zobaczyliśmy Magdę Pawicką, która jako jedyna ma szanse na włączenie się do walki o czołowe pozycje, jednak musi wygrać dwie pozostałe partie.

Runda X

Niestety nasza jedyna szansa na dobrą lokatę dziś przegrała i całej reprezentacji pozostała już tylko walka „o honor„.  Trójka Polaków, którzy mają 6,5 pkt po 10 rundach – Pawicka, Ogłaza oraz Fiszer, walczy o zakończenie zawodów w pierwszej piętnastce. choć ta pierwsza przy wygranej może nawet znaleźć się w dziesiątce.

Runda XI

Świetnym finiszem popisał się Oskar Ogłaza wygrywając ostatnią partię z wyżej notowanym rywalem. Jednak środkowa część turnieju mu nie wyszła i przez to 15 lokata, to była najwyższa nagroda, na jaką mógł liczyć. Jednocześnie jest to najlepszy wynik w naszej reprezentacji. Pozycję niżej uplasowała się – najlepiej chyba grająca ze wszystkich Polaków – Magda Pawicka. Pozostali zawodnicy i zawodniczki raczej szybko zapomną o nieudanym wyjeździe do Baku…

Wyniki Polaków po XI rundach

batumi-2016-wyniki-polakow

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona zawodów.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.