Mamedov mistrzem Europy w szachach błyskawicznych.

0
429

 ME BiS 2015 logo

Przez ostatnie lata to Polska była gospodarzem Mistrzostw Europy w szachach szybkich i błyskawicznych. Podczas ostatnich zdobyliśmy trzy medale – złoty i brązowy w szachach szybkich Janka Dudy i Grześka Gajewskiego oraz srebrny w szachach błyskawicznych tego pierwszego. W 2015 roku jednak gospodarzem został białoruski Mińsk i tam zobaczymy zmagania o tytuł najlepszego zawodnika kontynentu w tych dwóch odmianach szachów.

ME BiS 2015 logo2

W piątek 18 grudnia odbędzie się turniej szachów błyskawicznych na dystansie 11 podwójnych rund. Niestety nie zobaczymy w nim ani obrońcy tytułu wicemistrza Europy Jana Krzysztofa Dudy, anie pozostałych naszych reprezentantów. Ich rywalizację będziemy śledzić w Katarze.

Nie zmienia to faktu, że zawody będą bardzo silne, a zagra w nich prawie 600 zawodników, w tym dwóch specjalistów od tego typu gry, czyli rozstawiony z nr.1 Iuri Shukuro z Ukrainy oraz obrońca tytułu z Wrocławia David Navara. W sumie ranking powyżej 2600 ma 32 uczestników. Sędzią głownym zawodów jest Andrzej Filipowicz.

Trasnmisja

Szczególowe wyniki.

Oficjalna strona turnieju.