ME Kobiet – Soćko siódma, jedzie na Puchar Świata.

0
380

Już we wtorek 23 lipca rozegrana zostanie w Belgradzie I runda Indywidualnych Mistrzostw Europy kobiet. W najsilniejszym turnieju, jaki odbędzie się w tym roku w Europie, zobaczymy 168 zawodniczek, w tym trzy polki – Monikę Soćko, Jolantę Zawadzką oraz Joannę Majdan-Gajewską. Nie grają Karina Szczepkowska-Horowska oraz Iweta Rajlich, która na początku lipca urodziła drugiego syna. 

Z turniejową „jedynką” wystartuje Anna Muzychuk(2594), a oprócz niej zobaczymy jeszcze 6 zawodniczek z rankingiem powyżej 2500 ELO.

Szczegółowa lista startowa.

Turniej potrwa do 3 sierpnia, kiedy to poznamy nową mistrzynię. Miejmy nadzieję, że nasze trzy „eksportowe” zawodniczki wypadną lepiej niż panowie w Legnicy…

Fot. Organizatorzy

Turniej odbywa się głównie dzięki zasłudze arcymistrzyni Alisie Maric, która jest obecnie Ministrem Sportu i Młodzieży w Republice Serbskiej.

 Szczegóły można znaleźć na stronie Mistrzostw. Tytułu broni rosjanka Valentina Gunina. Jedyną polką, która kiedykolwiek zdobyła medal w tych zawodach, jest Monika Soćko, która zajęła trzecie miejsce w w 2010 roku w Rijece.